fot. źródło: @hempgruofficial

„Życie Warszawy” to kultowy utwór, który znalazł się na 1. płycie Hemp Gru, pt. „Klucz”. Wówczas gościnnie pojawili się w nim: Pono, Koras, Felipe, Romeo oraz Ero. Warszawska ekipa postanowiła kontynuować ten projekt, do którego tym razem zostali zaproszeni: Małach, Parzel, Onar, Kaczy, Siwers, Sokół, Pezet, Proceente, Rufuz, a także DJ B. Czy jego forma pozostała niezmieniona i artyści ponownie udzielili odpowiedzi na pytania: „kto Ty jesteś?„, „skąd pochodzisz?„, „co u Ciebie?„? O tym zapewne przekonamy się w nadchodzących tygodniach.

Poniżej przypomnijmy utwór z „Klucza”:

Premiera albumu „ETER” odbędzie się już 9. listopada. Powstał on z okazji 20-lecia składu Hemp Gru. Od niedawna znamy tracklistę nadchodzącego projektu, lecz goście zostają odkrywani stopniowo. Wśród znaleźli się: Włodi, Kaczy, Dudek P56, Kafar Dixon37, O.S.T.R., Junior Stress oraz Patrycja Markowska.

Do Internetu trafiły już cztery single takie, jak:: „Bomba”, „Wódka”„Fake MC” i „Rajski ogród” (ich odsłuch znajdziecie na rapnews.pl: kliknij!).

Album Hemp Gru „Eter” dla wielu odbiorców może być sporym zeskoczeniem. Bilon, Wilku, Żary i Szwed SWD odrzucają stereotypowe szablony i odważnie kreują hip-hopową rzeczywistość. Reprezentanci Warszawy przygotowali dla fanów to, za czym ci tęsknili najbardziej – wyrazisty przekaz, szczere i zapadające w pamięć teksty oraz brzmienie na światowym poziomie. Za produkcję i realizację krążka odpowiada Szwed SWD, a gościnnie w utworach pojawią się czołowi przedstawiciele sceny hip-hop (ksywki gości zespół będzie sukcesywnie prezentować na swoich profilach FB oraz Instagram). Mixem i masterem materiału zajął się rezydujący w Los Angeles Rafał Smoleń. Szata graficzna projektu to dzieło Oskara Podolskiego, a autorem zdjęć do poligrafii jest Paweł Fabiański.

Premiera płyty „Eter” pokrywa się z XX-ciem istnienia zespołu Hemp Gru. Istotą tego wyjątkowego jubileuszu będzie trasa koncertowa HG XX ETER obejmująca występy w największych miastach Polski, Europy oraz USA.

Album można zamawiać na hempszop.pl

Tracklista:
CD1
1. Intro
2. Eter
3. Waluta ft. Kaczy, Włodi
4. Klepsydra
5. Życie Warszawy 2 ft. Małach, Parzel, Onar, Kaczy, Siwers, Sokół, Pezet, Proceente, Rufuz, DJ B
6. Skit “Young Pipa”
7. Fake MC ft. DJ Cider
8. Bomba
9. Wizja Przyszłości
10. HH2k18
11. Zmiana
12. Wódka ft. DJ Cider
13. Zaprogramowani
14. Kto?
15. Gangster
16. Człowiek nie robot ft. Junior Stress
17. Rajski Ogród ft. PRO8L3M
18. Mały Wielki Człowiek ft. O.S.T.R., Patrycja Markowska
19. Płonąca Twierdza
20. Ma-Tematyka ft. Dudek P56, Kafar Dixon37
21. Outro – Love