fot. kadr z video

Do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun filmu dokumentalnego – „Skandal. Ewenement Molesty”, którego premiera ma odbyć się w 2020 roku.

  • Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić.
    Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania.
    Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?
    Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

Scenariusz i reżyseria: Bartosz Paduch
Producent: Maciej Ostatek
Producent wspierający: Kacper Jaroszyński
Zdjęcia: Bartosz Bieniek, Krzysztof Kowalski, Grzegorz Myjkowski
Montaż: Miłosz Janiec, Paweł Suchta
Postprodukcja obrazu: Prodigious sp. z o.o.
Producent: Zuzanna Brzezińska Mich
Kolor korekcja: Joanna Skórka
Online/VFX: Michał Wal
Dźwięk na planie: Jarosław Sadowski
Postprodukcja dźwięku: Kamil Sołdacki, Uchostudio
Materiały promocyjne: Marcin Kruk, Rafał Kruk
Produkcja: Fundacja Raban
Koprodukcja: Telewizja Polska, Mazowiecki Instytut Kultury/Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Prodigious sp. z o.o
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Kultury, Miasto stołeczne Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here