fot. kadr z klipu „Rodeo”

Adam Kownacki, jeden z najlepszych polskich bokserów, wysłał swoje wsparcie Bonusowi RPK, który od kilku miesięcy przebywa w więzieniu.

Umieścił na Instagramie zdjęcie w koszulce „#muremzabonusem”, a także zdecydował się zaprezentować swój punkt widzenia odnośnie funkcji „małego świadka koronnego”.

  • Jestem sportowcem, w związku z tym staram się zachować neutralność w dziedzinie polityki, natomiast chciałbym zwrócić uwagę na pewną kwestię, która mnie zastanawia i martwi. Tzw. instytucję „małego świadka koronnego”. To bardzo niebezpieczne narzędzie, które umożliwia umieszczenie kogokolwiek w więzieniu bez jakichkolwiek dowodów, jedynie na podstawie zeznań osoby obciążającej. Nie jestem ekspertem w dziedzinie prawa, jednakże jako obywatel mam możliwość zapytać się w takim razie, co z zasadą domniemania niewinności? Żyjemy w demokratycznym państwie prawa, więc każdy powinien mieć przywilej równego traktowania podczas procesu. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych, w których mieszkam od ponad 20 lat – jest to sytuacja niemożliwa, aby bez jakichkolwiek dowodów pomówić kogoś i spowodować w ten sposób zamknięcie tej osoby w więzieniu, ponieważ byłoby to uznane za wyraźne nadużycie władzy. – napisał Adam Kownacki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ