fot. @machinegunkellymusic

Śmierć George’a Floyd’a, który został zabity przez byłego oficera policji Minneapolis w stanie Minnesota, wywołała oburzenie społeczności, co doprowadziło do poważnych demonstracji w wielu stanach. Protestujący przeciwko morderstwu Floyd’a domagają się sprawiedliwości dla jego rodziny.

Członkowie hip-hop’owej społeczności nie zostają obojętni względem niedawnego zabójstwa George’a Floyda. Wykonawcy tacy, jak: Bun B, Nick Cannon i Lil Yachty – udali się do miast na środkowym zachodzie, aby dołączyć do innych protestujących walczących o sprawiedliwość.

Demonstracje w Minneapolis, które doprowadziły do podpalenia zakładów, grabieży i aresztowania protestujących, rozpoczęły się wkrótce po śmierci Floyd’a. Protesty miały również miejsce w Nowym Jorku, Atlancie i wielu innych miastach.

Amerykańska gwiazda – J. Cole, uczestniczył w proteście w swoim rodzinnym mieście Fayetteville, N.C. Wale i Lil TJay uczestniczyli w demonstracjach w Los Angeles, stojąc ramię w ramię z demonstrantami. Machine Gun Kelly również przyłączył się do walki o sprawiedliwość, podobnie jak Swae Lee.  

Nie wszyscy jednak mieli tak wiele szczęścia. Raperka Chika została zatrzymana oraz ukarana grzywną za udział w proteście i rozbojach. Po zwolnieniu z aresztu opisała przebieg całego zdarzenia na swoim Instagramie.

Według The New York Times, cztery dni po pojawieniu się materiału z przebiegu śmierci George’a Floyda, prokurator okręgowy Hennepin Mike Freeman ogłosił, że były oficer, który był zwolniony po zabójstwie, został ponownie aresztowany w piątek (29 maja). Były oficer został oskarżony o zabójstwo trzeciego stopnia. Nie jest jasne, czy pozostali trzej funkcjonariusze, którzy byli na miejscu zdarzenia zostali oskarżeni.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

View this post on Instagram

#JusticeForFloyd

A post shared by NICK CANNON (@nickcannon) on

View this post on Instagram

To serve and _______? fill in the blank

A post shared by Swae Lee, Lee Swae? (@swaelee) on

View this post on Instagram

Friday in Minneapolis #BlackLivesMatter #RIPGeorgeFloyd

A post shared by Cordae (@ybncordae) on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ