fot. źródło: @juiceworldddd

Pojawiły się nowe szczegóły w sprawie pop-punkowego zespołu – Yellowcard, który „zgarnął” 15 milionów dolarów z majątku Juice Wrld’a. Pozew, który grupa wniosła przeciwko zmarłemu raperowi przed jego tragiczną śmiercią w 2019r., został zawieszony w lutym, ponieważ nikt nie został wyznaczony na pełnoprawnego spadkobiercę majątku zmarłego rapera. Zgodnie z dokumentami sądowymi uzyskanymi przez XXL, które zostały złożone 2 lipca, sprawa zostanie wznowiona, gdy matka rapera zostanie mianowana na pełnoprawnego spadkobiercę. Pozew zarzuca Juice’owi i producentom Tazowi Taylorowi oraz Nickowi Mirie kopiowanie motywów z płyty Yellowcard – „Holly Wood Died” do sześciokrotnie sprzedającego się na platynę utworu „Lucid Dreams” – przekazał Rock Feed w wiadomości.

  • Sąd dokonał przeglądu wspólnego raportu stron na temat postępowania spadkowego, w którym stwierdzono, że sąd spadkowy wyznaczył Carmelę Wallace na osobistego przedstawiciela majątku Higginsa. – czytamy w aktach sądowych. 

Dokumenty sądowe złożone w dniu 1 lipca, w których wymieniono BMG Rights Management i wytwórnię Juice’a – Interscope, ujawniają, że majątek rapera zwrócił się o pomoc prawną do kontynuowania postępowania sądowego na Florydzie.

  • Estate zaangażował osobnego adwokata do wszczęcia postępowania spadkowego na Florydzie, którego jednym z celów było wyznaczenie osobistego przedstawiciela do działania w jego imieniu w tym procesie. – stwierdza w dokumencie.

Adwokat spadkowy poinformował adwokata oskarżonych, że sąd spadkowy wyznaczył Carmelę Wallace na osobistego przedstawiciela spadkobierstwa.

W lutym sąd wyznaczył dwumiesięczny termin na wyznaczenie osoby upoważnionej. Pozew został pierwotnie złożony w październiku 2019r., tuż przed śmiercią Juice Wrld’a – 8 grudnia 2019 r. Yellowcard domaga się odszkodowania w wysokości ponad 15 milionów dolarów, oprócz wcześniejszych i przyszłych opłat licencyjnych za utwór. Poprosili także o odszkodowanie za trasy koncertowe Juice Wrld’a. 

Yellowcard podkreśla podobieństwa między ich piosenką „Holly Wood Died”, a „Lucid Dreams” Juice’a za pomocą wykresu analizującego oba elementy w pozwie. W pozwie podkreślono upodobania Juice’a do „emo pop rock’a” – gatunku muzyki stworzonego przez Yellowcard.  Zespół nie wierzy w zbieg okoliczności.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ