fot. @restdixon37oficjalnie

Wczoraj (10.04), wystartowała sprzedaż preorderów pierwszej wspólnej płyty dwóch reprezentantów składu Dixon37Resta i Kafara. Jak się okazuje, fani ruszyli szturmem po projekt “BSNT: Braci Się Nie Traci”. – Wiemy, że jest bardzo dobrze. Pewnie lecimy na rekord. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami już od 11 lat na legalu. Dalej nas wspieracie, dalej to robimy dla Was, dalej to nie umiera. – skomentował Rest.

Warszawski raper dodaje również, że jeśli sprzedaż utrzyma się na takim poziomie, jak ma to miejsce obecnie, to o złotą płytę nie będzie trudno: – Jest lepiej niż przy solówkach. Nie chciałbym się pokusić o pewne stwierdzenia, ale może uda się zrobić rzeczy w preorderze, które były dla nas niemożliwe. Mam nadzieję, że nam w tym pomożecie. – dodał.

Przypomnijmy, że Rest i Kafar mają już na swoim koncie po złotej płycie za pierwsze solowe albumy: “WNM” i “Panaceum”. Otrzymali również to wyróżnienie za krążki “dixonowe”, czyli: “KZK: Krew Za Krew” i “OZNZ: Od Zawsze Na Zawsze”.

“BSNT” – to album, którego powstanie Rest i Kafar rozważali już od czasów klasycznego “Od Zawsze Na Zawsze” Dixon37. Współpraca przychodzi obu artystom w sposób naturalny – panowie świetnie rozumieją się muzycznie i obaj obracają się w podobnej estetyce bitów, na których rapują.

Efektem połączonych sił Resta i Kafara jest spójna, dopracowana płyta, poruszająca życiowe tematy bliskie im obu. Zapowiadany kilkukrotnie krążek, to pozycja obowiązkowa dla każdego fana ulicznego rapu spod szyldu Dix37.

Premiera zaplanowana jest na 10 maja br. Krążek ukaże się nakładem wytwórni Step Records.

 

Facebook Comments