mat. pras.

Ten rok był bardzo pracowity dla zibexa! Młody raper wydał takie kawałki jak: „Małolaci”, „14:20” czy „Uzależnione dziecko”, a ukoronowaniem jego twórczości jest nowy i pierwszy legalny album. Poznajcie płytę „XX”!

Krążek, który dziś ma premierę, to pierwszy w pełni legalny i długo wyczekiwany przez fanów album zibexa. Przy pracy nad „XX” do rapera dołączył Sergiusz, który zajął się produkcją płyty.

„XX” porusza temat problemów psychicznych, zahacza o problemy społeczne i polityczne, ukazuje również chaos w głowie oraz przemyślenia artysty. Proces tworzenia płyty zajął duetowi zibex x Sergiusz ponad rok. W tym czasie życie rapera często zmieniało kierunek, co zaowocowało zróżnicowanym materiałem muzycznym.

Bywa smutno, depresyjnie, a po chwili wesoło i imprezowo – tak można ująć charakter, który ma płyta. Całość dopełniają zapadające w pamięć wersy i kontrowersyjne linijki. To coś, do czego zibex już zdążył przyzwyczaić fanów. Czy i na płycie będzie można poczuć charyzmę i pazur zibexa? Sprawdźcie sami!

Zobacz zapis rozmowy z Zibexem, która odbyła się w czwartek w Rapnews Studio: