fot. @zeuspierwszymilion

W tym tygodniu nasze studio – RAPNEWS STUDIO, odwiedził bardzo znany gość na polskiej rap scenie – Zeus. Raper u boku Justyny Kuśmierczyk i prowadzących: Oli Buczyńskiej oraz Macieja „Siwydym” Sęka opowiedział, m.in. o kulisach powstawania najnowszego solowego albumu – „W poszukiwaniu siebie”.

Jak wynika z rozmowy, Zeus miał już dawno temu w planach nagranie płyty o takim tytule i tej tematyce, ale dopiero teraz udało mu się zrealizować ten cel.

  • Planowałem płytę o tym tytule paręnaście lat temu, będąc jeszcze pod wpływem tamtego zespołu, kiedy nagrywaliśmy wspólnie z kolegami w Łodzi. Planowałem to dawno temu, ale dopiero przy tym albumie, mając muzykę Klonowsky-ego (producenta tej płyty), znowu wróciłem do tego tematu. Jest to cofnięcie się do wielu rzeczy, jakichś traum, historii z mojego życie i nie tylko, bo są tam zawarte historie osób mi znajomych. – powiedział dla rapnews.pl.
  • Koncepcja jest taka, że najpierw dążymy w kierunku dna, czyli skaczemy z mostu Golden Gate tak, jak zaczyna się album, przebijamy się przez muł, potwory głębin morskich, toczymy walkę, po czym odbijamy się od dna po konfrontacji z naszą ciemną stroną i wychodzimy ku światłu. Dla mnie zawsze było ważne poszukiwanie prawdy o sobie, ale doszedłem do wniosku, że cierpię na nadmiar myślenia (overthinking) i jedyną metodą, która na mnie zaczęła działać jest medytacja, zen – bardzo prosta rzecz. – dodał.

Aktualnie materiał promują takie single, jak: „Abstrakt wiosna ’19”, „Słyszę wycie syren”, „Brzeg” i „Re-fluksje”.

Pełny zapis LIVE STREAMu znajdziecie poniżej. Zachęcamy również do subskrybowania nowo powstałego kanału na YouTube: RAPNEWS STUDIO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ