Od zawsze miałem priorytet na to, żeby nie być w wytwórni a być sponsorowanym przez jakieś marki” – podkreśla młody raper

23 lutego ukazał się pierwszy, długo oczekiwany debiutancki solowy LP Żabsona, pt. „TO ZIOMAL”. Młody raper świetnie odnajduje się w nowoczesnym klimacie, co potwierdza jego unikatowy styl oraz idealnie zrealizowane klipy, które dopełniają całość na tyle, że słuchacze nie przechodzą obojętnie obok jego twórczości. Żabson ma na swoim koncie współpracę z czołowymi artystami rap polskiej sceny, m.in. Borixonem, ReTo, Jetlagz (Kosi, Łajzol JWP) czy Quebonafide.

Żabson podobnie jak Quebonafide, kroczy solową drogą, co pokazuje jego solówka – „TO ZIOMAL”, która została wydana własnym sumptem, choć przy współpracy z kilkoma większymi markami. Czy kiedykolwiek miał zapytania z którychś ze znanych wytwórni? „Od początku tego, jak rapuję, były takie oferty. Większość wytwórni chciała, abym do nich dołączył. Było to już jakiś czas temu, ponieważ teraz chcą mieć innych ludzi, ale kiedy byłem jeszcze „świeżakiem”, to dostałem dużo takich ofert, które również mydliły mi oczy i przedstawiały coś niesamowitego, co tak naprawdę było tylko kredytem, który ja muszę spłacić. Nieważne, czy ktoś da Ci 100/200 tysięcy czy pół miliona, ale jeżeli Ty tego nie odrobisz, to nikt Ci tego nie zwróci. Chcę Was uświadomić, że budżet płyty, to jest rzecz, którą raper musi odrobić” – opowiada w rozmowie z Jackiem Adamkiewiczem |obejrzyj!|.

Nie ukrywam, że mam sponsorów, m.in. firmę Adidas czy Burn’a (napój energetyzujący – dodaje red. rap-news.eu). Od zawsze miałem priorytet na to, żeby nie być w wytwórni a być sponsorowanym przez jakieś marki, bo wolę być niezależny (…) od początku mojej muzycznej drogi było szukanie pieniędzy od firm odzieżowych, produkujących napoje, jedzenie itd. Najpierw działo się to przez małe firmy street wear’owe, a teraz udało mi się podpisać kontrakt z Adidasem – prawdopodobnie jestem jedynym raperem w Polsce, który aktualnie ma podpisany kontrakt z Adidasem” – dodaje Żabson, który jest zadowolony z faktu, że ma wsparcie finansowe za to, że nosi ubrania tej marki, co pozwala mu na niezależne tworzenie muzyki.

Poniżej ostatni z teledysków promujących krążek „To ziomal”:

TELEDYSK: Żabson – “Bingo”

fot. źródło: www.facebook.com/ZabsonVLB