mat. pras.

Dokładnie dzisiaj (15 lipca) wspólnie z BIG idea i Hypetalk otwieralibyśmy bramy CLOUT, jednego z najciekawszych, a na pewno najgorętszych polskich festiwali! Wydarzenia zlokalizowanego w Hucie Warszawa, gdzie temperatury na poziomie 1700°C to codzienność!

Na festiwalu miało wystąpić dwunastu amerykańskich artystów, niestety nie zdążyliśmy nawet poznać pełnego line-upu, bo pięć dni po ogłoszeniu eventu, zostały odwołane wszystkie imprezy masowe w Polsce. 

Na szczęście CLOUT powraca i zaczyna ogłaszać kolejnych artystów i to jakich!

Na przyszłoroczną edycję potwierdzili obecność: ASAP FERG, SHECK WES, LIL KEED I MAXO KREAM. Dziś dołączają do nich YUNG LEAN i SMOKEPURPP!

W ten sposób poznaliśmy połowę line-upu! Kogo jeszcze przygotowali dla nas organizatorzy? Jak dotąd ogłoszony jest tylko jeden headliner, pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne ogłoszenia.

Tymczasem poznajmy bliżej właśnie ogłoszonych, choć wielu z Wam pewnie przedstawiać ich nie trzeba.

YUNG LEAN

Kilka lat temu, w momencie wielkiego krachu na undergroundowej szwedzkiej scenie muzycznej, Yung Lean przebił się ze swoim niebanalnym, eksperymentalnym brzmieniem. Artysta tworząc coś na wzór hybrydy Arthuraa Russela i Lil Wayne’a błyskawicznie podbił serca fanów. Single „Ginseng Strip 2002” czy „Hurt” dziś określa się kamieniami milowymi. Mimo tego że wielu nie było w stanie wyobrazić sobie rzeczywistości, w której szwedzki hip-hop staje się globalnym fenomenem, historia napisała się na naszych oczach. A to wszystko za sprawą czterech regularnych albumów, trzech mikstejpów oraz licznych, niezwykle zróżnicowanych projektów pobocznych, które wydał jego własny label YEAR0001.

Historia 23-letnego Leana portretowana jest jako ciekawa narracja, skupiająca się na outsiderskim nastolatku pochodzącym znikąd, który razem ze swoimi przyjaciółmi – a zarazem producentami – Gudem i Yung Shermanem podbijają światową scenę muzyczną. Dzieje się to praktycznie w jeden dzień, zaskakując nas długotrwałą i niekiedy bolesną metamorfozą od dojrzewającej, post-internetowej nowości do statusu ikony D.I.Y z szerokim wpływem na wszystko, od dziwacznych projektów artystycznych po kulturę mainstreamową.

Od eksperymentów i nagrań w licealnej pracowni komputerowej, do bezpośrednich spotkań z hiperbolą triumfów i tragedii szczególną dla gwiazd rocka. Minęło zaledwie 6 lat, odkąd jego pierwsze nagrania trafiły na YouTube i ujrzały światło dzienne, a on sam wyruszył w bezgatunkową i otwartą na świat ekspedycję w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość popkultury, jak i alternatywną rzeczywistość, w której  estetyka raczkującego internetu, południowy rap z  końca lat 90. i punkowe nastawienie idealnie się łączą.

Yung Lean sam w sobie jest również bardzo wizualnym doświadczeniem; od czasu, gdy po raz pierwszy eksplodował w Internecie w nieskazitelnie białych kapeluszach rybackich i luksusowej odzieży sportowej. Wykorzystując modę, sztukę, filmy wideo i pokazy na żywo w coraz bardziej pomysłowy sposób, aby dać krótkie spojrzenie w swój umysł, umysł Yung Leana – artysty wietrznego i osobliwego w swoim własnym świecie, ekscentrycznego i zawsze kontrolującego swoje poczynania, niewzruszonego krytyką, gdy pogrąża się w kolejnej fazie swojej artystycznej ekspresji.

SMOKEPURPP


Urodzony w Chicago i wychowany na Florydzie Omar Pineiro początkowo próbował swoich sił w produkcji, nie chcąc fortuny oraz lukratywnej kariery. Po wielu nieudanych próbach zabłyśnięcia jako producent, Pineiro zaczął rapować do swoich bitów. Można uznać iż brak zainteresowania w producenckiej twórczości Purppa przez innych raperów, był przełomowym momentem dla jego kariery.

Opierając się na inspiracji raperami takimi jak Lil Wayne, Chief Keef i Young Thug, przy których dorastał, przyjął ksywę Smokepurpp i zaczął publikować swoje utwory w serwisie SoundCloud. Wszystko miało miejsce w okresie szkoły średniej, mniej więcej w tym czasie zaprzyjaźnił się z Lil Pumpem i to właśnie on wciągnął w muzykę autora hitu “Gucci Gang”. 

Pinero zyskał rozgłos za sprawą viralowych utworów takich jak „Ski Mask” i przede wszystkim “Audi”, które zdobyły miliony odsłon online. Niedługo po sukcesie wyżej wymienionych kawałków, odbyły się jego pierwsze trasy międzynarodowe oraz podpisanie umowy z Alamo Records. Smokepurpp i Lil Pump do dziś uważani są za ikony tzw. soundcloud wave’u, czyli artystów, którzy z wydawania utworów na własną rękę w tym serwisie zdobyli międzynarodową sławę. Wspólnie z Gucci Manem tworzą kolektyw “Gucci Gang” – trio po raz pierwszy pokazało się na zeszłorocznej Coachelli zajmując nagłówki wszystkich największych portali muzycznych.

Poza takimi klasykami trapu jak “Deadstar” i “Bless Yo Trap”, Smokepurpp wraca do Polski także z najnowszym albumem “Florida JIT”, który miał premierę niecały miesiąc temu.

GET CLOUT WITH US! www.clout.pl
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY www.clout.pl/bilety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ