fot. źródło: @youngigiyi

Niedawno w Internecie zawrzało po tym, jak Young Igi ujawnił pełną tracklistę zbliżającego się albumu “Konfetti”. Na krążku, który zostanie wydany 19. października, obok takich artystów, jak: MIYO, Pikers, Szpaku, Otsochodzi, czy Kaz Bałagane, znajduje się również legenda polskiej sceny – Peja.

Igi w rozmowie ze swoim fanami opowiedział o kulisach współpracy z poznańskim raperem, a także podał prawdopodobny termin ich wspólnego singla, pt. “LEGO”:

  • Kiedy kawałek z Peją? Tak, jak wyjdzie płyta. Jeszcze nie wiem dokładnie, jak będę to wrzucał. Czy pójdzie to tak samo, jak reszta, czy pójdzie na raz. Ludzie się pytają, czemu takie featy, a nie inne. Głównym powodem jest to, że zaczęło mnie wkurwiać to, że jest straszny podział w Polsce na starą i nową szkołę rapu. Zaczęło mnie to wręcz irytować, a ja dochodzę do wniosku, że tak naprawdę wszyscy robimy muzykę. Dlaczego mamy się cisnąć w jednym biznesie i zabierać sobie miejsce, skoro możemy razem robić muzykę? – wyjaśnia Igi.
  • – Jeżeli jako dzieciak słuchałem Rycha – mówię: ‘robię to!’. Chcę oddać jemu szacunek. Zrozumieliśmy się, zrobiliśmy numer. I tak to powinno wyglądać. Zamiast wypominać sobie błędy – jedna z drugą szkołą powinny zacząć robić ze sobą numery, bo muzyka to jest tak naprawdę rzecz, która nas łączy. – dodaje.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ