fot. Magdalena Salbert

Do sieci trafił dziś (24.06) ostatni zapowiedziany przed premierą „REnesansu” singiel Pokahontaz. Do współpracy przy nim Rahim i Fokus zaprosili przedstawicieli młodego rapowego pokolenia – Bobera i Young Igiego. Artyści połączyli siły w utworze „Burza mózgu”. Na MaxFloRecTV można już sprawdzić, co wynikło z tego spotkania.

Premierowy numer Pokahontaz z gościnnym udziałem reprezentantów nowej szkoły rapu wzbudził niemałe emocje fanów jeszcze przed premierą. Od momentu ogłoszenia tracklisty „REnesansu”, nie ustawały dyskusje na temat zaproszonych na płytę artystów. W „Burzy mózgu” obok Rahima i Fokusa zwrotki nawinęli: Bober – młody freestylowiec, który niedawno wydał debiutancką płytę pt. „Narcyz” oraz Young Igi – przedstawiciel nowych brzmień w rapie, cieszący się nadzwyczajną popularnością wśród młodych odbiorców. Dziś na MaxFloRecTV trafił wideoklip do ich wspólnego numeru. Spotkanie trueschoolu z newschoolem możecie oceniać tutaj:

Za produkcję teledysku do „Burzy mózgu” odpowiedzialna jest grupa filmowa Sky Piastowskie. Wideoklip w całości zrealizowano w Muzeum Śląskim w Katowicach. Koresponduje on z prezentowaną tam wystawą czasową pod nazwą „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003”. Premierowy numer tak, jak i cały „REnesans” powstał na bicie Magiery. Nagrania zrealizowano natomiast w katowickim MaxFloStudiu.

„Burza mózgu” to ostatni z zapowiedzianych singli przed ukazaniem się krążka „REnesans”. Odsłuch numeru dostępny jest również we wszystkich popularnych serwisach z muzyką cyfrową: kliknij! 5. album Pokahontaz trafi do oficjalnej sprzedaży już w najbliższy piątek, 28 czerwca. Do tego czasu pod tym adresem: maxflosklep.pl trwa pre-order wydawnictwa. Aby jednak otrzymać album jeszcze przed premierą, należy zamówić go maksymalnie do wtorku (25.06).

Tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec)