fot. kadr z zwiastuna filmu "Proceder"

„Proceder” – to jeden z najbardziej oczekiwanych tegorocznych filmów, który pojawi się w kinach od 15 listopada. Film w reżyserii Michała Węgrzyna, opowiada o losach zmarłego w ubiegłym roku rapera – Tomasza Chady: „Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.” – czytamy w opisie projektu.

Film „Proceder” uzyskał już pierwsze wyróżnienie, bowiem zakwalifikował się do konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych, który to właśnie dziś rozpoczął się w Gdyni. Odbywa się on w dniach 16-21 września 2019r.

W konkursie o prestiżową nagrodę powalczą również takie filmy, jak: „Boże Ciało” (reż. Jan Komasa), „Ciemno, prawie noc” (reż. Borys Lankosz), „Czarny Mercedes” (reż. Janusz Majewski), „Dolina Bogów” (reż. Lech Majewski), „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (reż. Maciej Pieprzyca), „Kurier” (reż. Władysław Pasikowski), „Legiony” (reż. Dariusz Gajewski), „Obywatel Jones” (reż. Agnieszka Holland), „Pan T.” (reż. Marcin Krzyształowicz), „Piłsudski” (reż. Michał Rosa), „Słodki koniec dnia” (reż. Jacek Borcuch), „Solid Gold” (reż. Jacek Bromski), „Ukryta gra” (reż. Łukasz Kośmicki), „Wszystko dla mojej matki” (reż. Małgorzata Imielska), „Żelazny most” (reż. Monika Jordan-Młodzianowska).

Czy „Proceder” ma szansę zdobyć „Złotego Lwa”? Przekonamy się już wkrótce!

OBEJRZYJ OFICJALNY ZWIASTUN

FILMU „PROCEDER”!

W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.