fot. źródło: @WUESZET

Wczoraj w jednym z programów na antenie Telewizji Republika pojawił się Wujek Samo Zło. Opowiedział on m.in. o popularnej zwrotce Andrzeja Dudy nagranej na potrzeby akcji #hot16challenge2, gdzie osoby związane ze środowiskiem hip-hop’owym (i nie tylko) zbierają pieniądze na walkę z pandemią koronawirusa.

Co o 16-tce prezydenta RP sądzi WSZ?

  • Ja pana prezydenta Andrzeja Dudę kojarzę jako dobrego mówcę, więc moim zdanie mógł na pewno wyjść lepiej. Nawet ten bit, pod który rapował pan prezydent nie był taki łatwy. To był tak zwany newschool’owy bit. Myślę, że panu prezydentowi bardziej przypadł do gustu jakiś wolniejszy, tzw. oldschool’owy i może tutaj na zasadzie takiej rytmicznej wypowiedzi, ale takiej od siebie. Bo tutaj nie chodzi o skomplikowane rymy, to chodzi ideę, przyłączenie się i wsparcie hajsem. Z drugiej strony wydaje mi się, że najważniejsze jest to, że pan prezydent nie zignorował tego. – powiedział WSZ.

Aktywista hip-hop’owy zwrócił również uwagę na sprawę Bonusa RPK, który od kilku miesięcy przebywa w więzieniu.

  • Mam nadzieję, że prezydent zwróci uwagę na nasze środowisko hip-hop’owe oraz na 108.000 podpisów młodych ludzi, niektórzy to na pewno jego wyborcy, pod prośbą o ułaskawienie Bonusa RPK, rapera. On niestety nie miał szansy zarapować tej 16-tki i przyłączyć się do tej akcji, ponieważ jest pozbawiony wolności, a jego wyrok i sposób, w jaki wymiar sprawiedliwości jego potraktował jest mocny, mocny dyskusyjny. – oznajmił.

#muremzabonusem

Dziś w wywiadzie dla Republikatv Wujek Samo Zło przypomina o petycji złożonej do Kancelarii Prezydenta w sprawie Bonusa RPKrepublika_tv Andrzej Duda Kancelaria Prezydenta RP Wujek Samo Zło #muremzabonusem

Opublikowany przez Przeciw Bezprawiu 2018 Środa, 13 maja 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ