WTM: „Jesteśmy pewni tego, co robimy i głośno o tym mówimy” | WYWIAD

- Advertisement -

WTM VS RAP-NEWS.EU – zapraszamy na wywiad

15 – tyle utworów znajduje się na najnowszym mixtape ekipy WTM, pt. „Nowy porządek”. Wśród nich są goście zarówno z Polski, jak i zagranicy. „Jego celem było odbudowanie naszej formy” – podkreślają twórcy.

- Advertisement -

W refrenie kawałka „Warto spróbować”, promującego Wasz najnowszy mixtape, pt. „Nowy Porządek” nawijacie: „Warto spróbować, głowy nie chować w piach, warto pierdolić strach. Zastanawialiście się kiedyś, co byście obecnie robili gdybyście nie postanowili zająć się rapem?
WTM: Oprócz rapu mamy też inne zainteresowania, typu montaż video (TZI) czy grafika (Fabster) lub też crossfit (w przypadku Mączaka), więc bardzo możliwe, że byłyby to na przykład takie kierunki.

Na przestrzeni lat liczebność Waszego składu często ulegała zmianie. Skąd takie rotacje?
WTM: Zaczynaliśmy w czasach szkoły średniej, a wtedy większość z nas miała sporo czasu żeby poświęcić się nagrywkom. W pewnym momencie trzech z ówczesnego składu poszło w inną stronę. Tak więc trzon od początku istnienia WTM był ten sam: TZI i Fabster. Następnie w 2005 dołączył Mączak, a w 2007 Sqrzak. Tak już przeszło 10 lat działamy w tym samym składzie.

Jak udało Wam się nawiązać współpracę z tak topowym amerykańskim producentem, jak DJ Pain 1 i jaka była Wasza pierwsza reakcja na dostarczony przez niego bit do kawałka „Dlaczego nie Latam?”?
WTM: Kontakt oczywiście został nawiązany przez Internet, dogadywaliśmy się mailowo oraz przez facebooka. DJ Pain 1 jest bardzo płodnym producentem i nie wyklucza współpracy z mniej znanymi artystami. Kontakt był bardzo dobry, jak widać DJ Pain 1 dograł nam także, tzw. hosting w kawałku „Dlaczego Nie Latam?”. Był też moment, że był z Sol’em w trasie koncertowej po Europie i miał zahaczyć o Polskę, bo zwolnił im się jeden termin. No ale niestety nie doszło to do skutku… Mieliśmy się wtedy poznać i zagrać przed nimi support. Niestety nie wypaliło, bo było zbyt mało czasu na sprawy organizacyjne. Jednak mamy cały czas kontakt i zapewne coś jeszcze razem nagramy.

Przeglądając historię nagrywek Waszego składu odnosi się nieodparte wrażenie, że nie stronicie od wszelakich kolaboracji, zarówno jeśli chodzi o Polski, jak i zagraniczny rynek muzyczny i nie mam tu na myśli samych raperów, ale również producentów. Skąd u Was tak wysoka chęć współpracy z innymi?
WTM: Od zawsze lubiliśmy współpracować z innymi. Na płycie „Zgodnie z planem” nagraliśmy wiele numerów z artystami, na których muzyce się wychowaliśmy (np. Pih, Numer Raz, Żółf, Pęku, GRZ czy DJ 600V). I taki był cel tego albumu. Założeniem najnowszego mixtejpu była chęć współpracy z kimś zza granicy. Tym sposobem nawiązaliśmy w szczególności współpracę z ciekawymi producentami, jak P On The Boards (A$AP Mob), DJ Pain 1, CashmoneyAP czy Tariq Beats. Każdy z nich ma na koncie produkcje dla czołówki amerykańskiego rapu.

W numerze „Stan Tymiński” padają wersy: „Młode pyski, głodni sukcesu, blasku fleszu, weź się przesuń!” Mam rozumieć, że macie zamiar wejść z buta w mainstream i trochę tam namieszać?
WTM: Jesteśmy pewni tego, co robimy i głośno o tym mówimy. Chcemy znaleźć swoje miejsce na tej scenie i wciąż do tego dążymy.

Premiera „Nowego Porządku” miała miejsce 22 września, zatem projekt ma zaledwie ponad miesiąc. Macie jakieś oczekiwania, co do odbioru tego mixtape’u? A może już zostały one spełnione?
WTM: Oczekiwania na pewno nie zostały spełnione, ale miejmy też to na uwadze, że mixtape ten powstał po kilku latach przerwy. Jego celem było odbudowanie naszej formy, dlatego jest to mixtape, a nie pełnoprawny album. Nagrania powstawały spontanicznie, podczas gdy spotykaliśmy się w studio, wybieraliśmy bit, pisaliśmy teksty i od razu nagrywaliśmy. Zaraz po „Zgodnie z planem” nagraliśmy EP-kę, która jednak nie ujrzała światła dziennego, ponieważ zmieniliśmy całkiem koncepcję. Ta EP-ka byłaby kontynuacją tego, co na „Zgodnie z planem”, a my potrzebowaliśmy czegoś świeżego.

Gdybyście mieli wymienić 5 czołowych polskich producentów, to jakie osobistości znalazłyby się w tym gronie?
WTM: Dobre pytanie, może odpowiemy tak (kolejność przypadkowa): Sir Mich, Chris Carson, P.A.F.F., Matheo, no i… Fabster :)

Gdybyście nagrali kawałek i mieli do wyboru dobrać do niego dobry mash-up lub niskobudżetowy teledysk, to co byście wybrali?
WTM: Zdecydowanie niskobudżetowy teledysk, choć mash-up’y to też ciekawe rozwiązania (np. nasz kawałek „Niby Sen” czy „Dlaczego Nie Latam?”).

Kiedy można spodziewać się od Was kolejnych projektów? Słuchacze mogą liczyć na pełnoprawny album?
WTM: Na chwilę obecną mamy w planach kilka projektów z naszego obozu: TZI planuje solo, Fabster i Mączak własny projekt, natomiast Sqrzak z Fabsterem również myślą o wspólnej EP-ce. Czas pokaże, co uda się z tego zrealizować, a kiedy nowe WTM, nie jesteśmy w stanie powiedzieć. Na pewno działamy dalej i się rozwijamy.

Czy jest coś co zmienilibyście w toku rozumowania mainstream’owych raperów w naszym kraju?
WTM: Może, co niektórym, przydałoby się więcej pokory – szczególnie młodym raperom.

Więcej bieżących informacji o twórczości WTM znajdziecie na fanpage: www.facebook.com/wyszkowskitokmyslenia

Rozmowę przeprowadził: M.A.R.O

http://rap-news.eu/wtm-nowy-porzadek-tracklista-preorder-i-internetowy-odsluch-patronat/

- Advertisement -

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

’Miałem momenty, gdy nie chciałem żyć w ogóle': Arab i GMB Fonos z 'Horyzontem [KLIP]

"HORYZONT to autorefleksyjna opowieść o tym, jak wiele trzeba przejść, żeby nauczyć się siebie...

Hinol z Sokołem? Bierzemy to! Sprawdź, co jest grane!

"Od końca do początku" - skąd taki tytuł? Właśnie się dowiedzieliśmy, ponieważ Hinol odkrył...

Kacper HTA wypuszcza 'Kołysankę' wraz z Gibbsem

Do sieci trafił kolejny element płyty "RED PILL", a mianowicie singiel "Kołysanka na bicie...

KAFAR DIXON37 #OceńWersy: Białas, Tede, Sentino, Friz i inni – Zobacz to!

Niedziela, południe, czas na kolejny odcinek najlepszego (skromnie mówiąc) programu w polskim rapie, czyli...

3 po 3, czyli Podsumowanie Tygodnia wg rapnews.pl #2 feat. Siwy

Dziś stuknął rok od publikacji zwrotki Kubana w ramach drugiej edycji #hot16challenge2. Choć od...

Sporo hajsu… Zobacz, ile musisz zapłacić za preorder nowej płyty Sentino

Drugi tegoroczny album Sentino można już zamawiać w przedsprzedaży, która wystartowała na stronie sicarios.eu....

ANTIHYPE 2? Grubo, grubo, grubo i jeszcze kilka razy GRUBO!

Ogłoszeń związanych z nadchodzącym projektem "Antihype 2" Sariusa ciąg dalszy. Raper po ujawnieniu pierwszych...

Płyta Hinola z najlepszym wydaniem w historii?

Wczoraj wystartowała przedsprzedaż najnowszego solowego albumu Hinola - "Od końca do początku", a już...

Raperzy w rocznicę śmierci Kłyzy: 'O zmarłych tu mówimy albo dobrze albo wcale' [KLIP]

Rok temu jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość o śmierci reprezentanta ekipy Miejski...