fot. @fuofficial

W czerwcu minęły trzy lata od premiery ostatniej solowej płyty warszawskiego rapera. Wówczas w 2016 roku Fusznik udostępnił swoim wiernym słuchaczom „Definicję istnienia”, która ukazała się nakładem wytwórni Prosto Label.

Aktualnie reprezentant legendarnego ZIP Składu promuje krążek „Personality”, który trafi na sklepowe półki jeszcze w tym roku. O nadchodzącym wydawnictwie wiemy niewiele, ale z dnia na dzień poznajemy coraz więcej informacji.

Na podstawowej wersji albumu znajdziemy 14 utworów, do których dograło się kilka znanych postaci z polskiej rap sceny, m.in.: Jongmen i Hazzidy (mogliśmy ich usłyszeć w najnowszym singlu „Szok”), a także Malik Montana, Kaczy Proceder oraz Sokół. To właśnie ci dwaj ostatni zostali wczoraj ogłoszeni przez Fusznika – autora „Personality”:

  • Witam! W związku z tym, że wypada 20-lecie debiutanckiej płyty ZIP SKŁADU „Chleb Powszedni”, to chciałbym Wam zdradzić następnego gościa z mojej nowej płyty solo FU – „PERSONALITY”, a jest nim znany i szanowany na polskiej scenie – Sokół! Nagraliśmy wspólny utwór razem z naszym ziomeczkiem ze Śródmieścia, Kaczy Proceder, plus na dekach DJ Element. Sokół jest moim wspólasem mikrofonowym od ponad 20 lat. To dzięki niemu ja i Koras, dołączyliśmy do zacnej ekipy ZIP Składu w 1997 roku. Dużo przeszliśmy razem ramię w ramię. W starych, zipowych czasach, wiele nas poróżniło, jednak wiele łączy nas również do dzisiaj. Stokrotny szacunek dla mojej mordeczki za cały ten cenny czas i lata spędzone wspólnie na koncertach, wyjazdach, ulicach, baletach i w studio. To wszystko dało mi porządną lekcję na całe życie. Zapewne powstanie jeszcze niejeden wspólny mistrzowski track. Czekajcie na ten numer! Niedługo efekty tej kolaboracji! Zip Skład na Zawsze!!! – napisał raper na Facebooku.

Płyta ma ukazać nakładem nowo powstałej wytwórni Visioners Label.

Czekacie już na ten wspólny kawałek Fu, Kaczego i Sokoła, który zapewne nawiąże do starych „zipowych” czasów? My odliczamy czas do jego premiery…