fot. @ciociaewaaa_foto

Przed nami święto fanów klasyki hip-hopu! Pierwszy festiwal Five Stars HIP-HOP w stylu ‘old school’ odbędzie się w gdańskim klubie Stary Maneż, w niezwykłym dniu 29 lutego 2020 – taka okazja zdarza się raz na cztery lata!

Hity z podwórek nigdy się nie starzeją, ciągle mamy je w pamięci. To były piękne czasy, a teraz mamy szansę powrócić do tamtych chwil. TOPowi artyści, którzy zaczynali w latach 90’ podczas jednego wydarzenia, na jednej scenie. Prawdziwy, stary, dobry hip-hop, jaki znamy i za jakim tęsknimy.

Organizatorzy Festiwalu zapewniają, że będzie grubo i tłusto, a to za sprawą pięciu headlinerów: HEMP GRU, donGURALesko, Sobota, Małach / Rufuz oraz Obywatel MC.

HEMP GRU – ikona warszawskiego Mokotowa i klasyka gatunku. Ostatni raz w Trójmieście wystąpili w ubiegłym roku, tym bardziej będzie miło ich gościć po takiej przerwie. To wielki powrót legendy po latach solowej działalności Bilona i Żarego. Będziemy hucznie świętować ich 20-lecie na scenie.

DonGURALesko – jego ostatnia płyta „Latające Ryby” to prawdziwy hit, który dotarł na drugie miejsce listy OLiS. Jedna z barwniejszych postaci polskiego hip-hopu, charakteryzująca się specyficznym chrypiącym wokalem i łatwością w sklejaniu rymów. Twórca albumów, które weszły do kanonów rap kultury.

Sobota – szczeciński artysta po długiej przerwie wraca z zapowiadanym albumem „Urodzony by wygrać”. Kontrowersyjny wygląd i kontrowersyjna przeszłość, lecz niesamowity talent do tworzenia muzyki i mieszania gatunkami.

Małach / Rufuz – duet, który narobił wiele szumu w klasycznym rapie, wciąż królujący na listach sprzedaży. Ich świetne utwory, m.in. te stworzone razem z Polską Wersją, zapoczątkowały wspaniałą karierę. W ubiegłym roku wydali kolejną wspólną płytę, a w tym roku wracają z nowymi solowymi projektami.

Obywatel MC – prekursor hip-hopu I graffiti w Trójmieście. Na scenie od 1994 roku. Zaczynał jako Kaer, występując pod szyldem Deluks wraz z Centem i Rybsonem. Raper pochodzący z gdańskiego Wrzeszcza powrócił na scenę z nowym projektem „Star Dust”, a występ na Five Stars Hip-Hop będzie jego koncertem premierowym.

Wydarzenie uświetni także piękna sceneria Garnizonu Kultury, niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie miasta. Kto choć raz był w Starym Maneżu wie, że warto tutaj wracać, chociażby po to, by znowu poczuć smak browaru Vrest, którego oczywiście będzie można spróbować podczas Festiwalu.

Zapraszamy wszystkich stęsknionych za starym, dobrym bitem na Five Stars HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020. Pierwsze pule biletów już wyprzedane, wydarzenie cieszy się zainteresowaniem, więc trzeba się spieszyć. Wspólnie 29 lutego rozniesiemy Stary Maneż!

Five Stars HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020 dumnie wspierają: RMF MAXX , Trójmiasto.pl, rapnews.pl, hip-hop.pl, dlastudenta.pl, Going.

Wydarzenie na facebook’u: dołącz!

Bilety dostępne online: goingapp.pl oraz stacjonarnie w salonach empik.

Co: Five Stars HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020
Gdzie: Klub Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, 80-253 Gdańsk
Kiedy: 29 lutego 2020, start: 17:00

Już za 🔟 dni się słyszymy! 🔥Na scenie:⭐️ donGURALesko⭐️ HEMP GRU⭐️ Małach & Rufuz⭐️ Obywatel MC⭐️ Sobota🎟…

Opublikowany przez New Vibes Events Środa, 19 lutego 2020

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ