fot. kadr z klipu "Trzy butelki"

Najnowsze notowanie OLiSu nie było szczęśliwe dla SBM Label, ponieważ kolejny solowy krążek White’a 2115, zatytułowany „Młody Książę”, wylądował dopiero w drugiej 10-te. Nie oznacza to jednak, że produkt ten nie cieszył się zainteresowanie słuchaczy, ponieważ – jak sądzą włodarze warszawskiej wytwórni – błąd leży po stronie ZPAV, czyli Związku Producentów Audio Video.

Poniżej treść oświadczenia:

  • W nowym notowaniu OLiS album White – Młody Książę znalazł się na 16. pozycji. Tak niska lokata wynika z nieuwzględnienia przez ZPAV (Związek Producentów Audio – Video) przesłanego przez nas raportu sprzedaży fizycznej “Młodego Księcia” w SBM Store – zarówno jeśli chodzi o preorder, jak i zamówienia standardowej wersji albumu. W praktyce oznacza to, że zliczona została tylko sprzedaż w EMPIK.
    Dostaliśmy informację, że w przypadku zaliczenia raportu, album na pewno znalazłby się w pierwszej piątce zestawienia (z dokładnością do 5 miejsc, bo ZPAV obowiązuje tajemnica). Związek poinformował nas, że nie ma możliwości korekty zestawienia.
    ZPAV jako przyczynę błędu wskazuje nieotrzymanie raportu, choć mamy potwierdzenie wysłania go. Najwyraźniej zawiodły kwestie techniczne. Dostaliśmy zapewnienie, że sprzedaż z SBMStore zostanie uwzględniona w kolejnym notowaniu.
    Po ludzku jest nam po prostu przykro. Oczywiście „to tylko liczba”, ale na sukces tego albumu pracowaliśmy całym zespołem od kilku miesięcy. W tej sytuacji możemy jedynie przeprosić White’a oraz wszystkich jego słuchaczy i podziękować za wsparcie w ostatnim czasie. Ekipa SBM LABEL

View this post on Instagram

OŚWIADCZENIE WS. POZYCJI ALBUMU “MŁODY KSIĄŻĘ” NA OLIS W nowym notowaniu OLiS album White – Młody Książę znalazł się na 16. pozycji. Tak niska lokata wynika z nieuwzględnienia przez ZPAV (Związek Producentów Audio – Video) przesłanego przez nas raportu sprzedaży fizycznej “Młodego Księcia” w SBM Store – zarówno jeśli chodzi o preorder, jak i zamówienia standardowej wersji albumu. W praktyce oznacza to, że zliczona została tylko sprzedaż w EMPIK. Dostaliśmy informację, że w przypadku zaliczenia raportu, album na pewno znalazłby się w pierwszej piątce zestawienia (z dokładnością do 5 miejsc, bo ZPAV obowiązuje tajemnica). Związek poinformował nas, że nie ma możliwości korekty zestawienia. ZPAV jako przyczynę błędu wskazuje nieotrzymanie raportu, choć mamy potwierdzenie wysłania go. Najwyraźniej zawiodły kwestie techniczne. Dostaliśmy zapewnienie, że sprzedaż z SBMStore zostanie uwzględniona w kolejnym notowaniu. Po ludzku jest nam po prostu przykro. Oczywiście "to tylko liczba", ale na sukces tego albumu pracowaliśmy całym zespołem od kilku miesięcy. W tej sytuacji możemy jedynie przeprosić White'a oraz wszystkich jego słuchaczy i podziękować za wsparcie w ostatnim czasie. Ekipa SBM LABEL fot. @nowciax

A post shared by SBM Label / SB Maffija (@sbm_label) on