fot. kadr z klipu „Weź się w garść”

Na fanpage Przeciw Bezprawiu 2018 pojawił się post zachęcający wszystkie osoby do wysyłania listów do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Związane jest to ze sprawą Bonusa RPK, skazanego na 5,5 roku pozbawienia wolności.

  • Głęboko wierzymy, że każdy obywatelski głos w sprawie o ułaskawienie Bonusa RPK jest głosem na wagę złota. Każdy podpisany personalnie list kryje w sobie osobiste poparcie dla Oliwiera i wiarę w sprawiedliwość. – czytamy w treści wpisu.

Pomysłodawcy tej akcji, przygotowali gotową treść, którą można napisać ręcznie lub wydrukować, a następnie udać się do placówki pocztowej i wysłać na podany adres:

Warszawa, w styczniu 2020 r.
Pan
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Kancelaria Prezydenta RP
Biuro Dialogu i Korespondencji
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

Szanowny Panie Prezydencie,
Świadomy swoich praw i obowiązków wynikających z bycia obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, zwracam się z prośbą do Pana Prezydenta o zastosowanie prawa łaski wobec skazanego Bonusa RPK, zgodnie z art. 139 Konstytucji RP.
Oliwier Roszczyk zwany Bonusem RPK to wspaniały, utalentowany, bardzo dobrze rokujący i prosperujący na rynku muzycznym artysta. Oddany partner, ojciec dwóch chłopców, kochany syn, prawdziwy przyjaciel i pełen empatii młody człowiek, który od lat angażuje się w wiele przedsięwzięć o charakterze charytatywnym i wspierającym. Nigdy wcześniej nie był karany, nigdy też nie toczyło się wobec niego żadne postępowanie. Wplątany niewinnie w wydarzenia, które wymyślone przez tzw „małego świadka koronnego”, nie poparte żadnymi innymi dowodami stały się przyczynkiem do oskarżenia, a następnie skazania go na karę bezwzględnego więzienia (5 lat i 6 miesięcy) oraz przepadku mienia w wysokości około pół miliona złotych.
Przekonany o Jego niewinności, oraz niesłuszności wymierzonej kary proszę Pana Prezydenta o skorzystanie z przysługującego Panu prawa łaski w trybie nadzwyczajnym i ułaskawienie Oliwiera Roszczyka poprzez warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy – Woli w Warszawie z dnia 20 lipca 2018r. ( sygn. akt III K 305/15 ) za czyn określony w art. 56 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który uprawomocnił się decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie w dniu 20 maja 2019r. ( sygn. akt IX Ka 17/19 ). Pozostaję w przekonaniu, że wielokrotnie powtarzane przez Pana Prezydenta słowa o prawie do sądu zagwarantowane w art.45 Konstytucji, który winien być niezależny, bezstronny i niezawisły, a przede wszystkim sprawiedliwy pozwolą Panu na właściwą ocenę sytuacji w jakiej znalazł się Oliwier Roszczyk.
Pozostaję z wyrazami głębokiego szacunku…(podpis)

Przypominamy również, że niedawno do Kancelarii Prezydenta RP trafiło ponad 70 tysięcy podpisów petycji „Petycja do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie Oliwiera Ruszczyka pseudonim Bonus RPK” |info!|.

Drodzy Przyjaciele, zachęcamy serdecznie do osobistego wysyłania listów przez każdego z Was do Kancelarii Pana…

Opublikowany przez Przeciw Bezprawiu 2018 Środa, 29 stycznia 2020

4 KOMENTARZE

  1. Sorki ale bonus wie co robił w pszeszlosc i coś prawdy w tym jest to jest jego pokuta nic nie dzieje się bez przyczyny jak by wiedzieli czym naprawdę się zajmował i le zła wyrządził niech z pokorą przyjemnie ten wyrok i prosi Boga o przebaczenie kto sprzedaje dragi zabija bliźniego swego

  2. do anonim człowieka żeby skazać to najpierw trzeba mieć dowody a oni mają zeznania fantasty który gubi się w tym co mówi

  3. Wysłałem jakoś w styczniu czy grudniu wsparcie do prezydenta RP. Jednak dostałem następująca odpowiedź że o ułaskawienie może się tylko ubiegać rodzina oraz osoby upoważnione do tego… Ale jazda

  4. Mam nadzieję że wyjdzie na wolność bo jest nie winny.. A ten świadek korony prędzej czy później odpowie za te pomówienia.
    Mam nadzieję że Bonus Rpk w końcu wruci do domu do swojej kobiety i synuw.
    Czymam kciuki za Ciebie. Powodzenia ci życzę i wytrwałości. Nie jesteś sam masz fanuw za sobą i rodziną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ