fot.

Waldemar Kasta, Voskovy i Druga Strona Ulicy przedstawiają 1 z 3 klipów wieńczących akcję Sztuka Niepodległa!

Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa to projekt poświęcony 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na jesieni odbyła się seria warsztatów rapowych, producenckich i graficznych w 3 miastach – Wrocławiu (z Waldemarem Kastą, Voskovymi i Forinem), Warszawie (z Hemp Gru, Szwedem SWD i Forinem) oraz Poznaniu (z Peją, Magierą i Forinem) – teraz pora na premiery wszystkich trzech teledysków z udziałem prelegentów i uczestników!

Jako pierwszy swoją premierę ma teledysk z Wrocławia, w którym dowodzenie przejął nieaktywny już rapowo Waldemar Kasta, ikona wrocławskiej sceny hip-hopowej. Swój ostatni album wydał on w 2011 roku a ostatnią zwrotkę w języku polskim nagrał w 2014 – 100-lecie Niepodległości sprawiło, że postanowił ponownie chwycić za mikrofon. – Upamiętnienie odzyskania niepodległości jest pomysłem szlachetnym i podniosłym. Dlaczego przez Hip Hop? Każdy uniwersalny przekaz ma nośniki, z których korzystamy kiedy do nas trafia. Celem dalszy zasięg i większa świadomość w naszej społeczności. Same korzyści! Pokój! Miłość! Jedność i Dobra Zabawa! – czyli motto Hip Hopu w dodatku w słusznej sprawie – mówił Waldemar Kasta w rozmowie z serwisem Popkiller.pl.

Video do utworu „Pamięć”, w którym obok Waldemara Kasty pojawili się FonoPe, Radyo oraz HNS obejrzycie na kanale UrbanRecTV. Już w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, 11 listopada premierę będzie miał natomiast teledysk wieńczący warszawskie warsztaty, nagrany z udziałem formacji Hemp Gru. A wielki finał całej inicjatywy już 18.11. na darmowym koncercie w warszawskim klubie Poziomy przy ul. Nowy Świat 27a – wystąpią tam: Hemp Gru, Peja, Waldemar Kasta a także uczestnicy warsztatów. Pierwsze 100. osób otrzyma gratis limitowane, niedostępne w oficjalnej sprzedaży wydawnictwo zaprojektowane przez Forin Studio, a w nim m.in. CD z premierowymi utworami, obszerny booklet oraz miniaturę flagi Polski.

Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa to unikatowy na skalę kraju cykl warsztatów muzycznych oraz projektowania graficznego, poświęcony pamięci 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach projektu, starannie wyselekcjonowani uczestnicy mają możliwość wspólnej pracy twórczej pod okiem uznanych i cenionych artystów. Dają one możliwość nie tylko pozyskania rzetelnej i profesjonalnej wiedzy oraz spotkań z uznanymi artystami, ale również zdobycia bezcennego doświadczenia.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ