Vixen prezentuje zdjęcia z Islandii. Nowy klip jeszcze tym miesiącu

W czwartek (5.05) na Facebooka MaxFloRec trafił album z planu klipu do pierwszego singla zapowiadającego nowy album Vixena. Wideo towarzyszyć będzie utworowi pt. „Falala” i pojawi się na MaxFloRecTV w drugiej połowie maja

– Propozycja wypadu na tę malowniczą wyspę padła ze strony firmy Sky Piastowskie. Po przesłuchaniu „Falali” filmowcy stwierdzili, że po prostu nie ma lepszego miejsca, które oddałoby klimat utworu, niż właśnie Islandia – wspomina Vixen. –  Dziś mogę to potwierdzić. Zdjęcia idealnie korespondują z treścią utworu. Krajobraz, kolory, zjawiska natury i fabuła klipu – wszystko się zgadza, ma swój sens.

Za realizację klipu odpowiada wspomniana już grupa Sky Piastowskie, autorzy m.in. liczącej ponad 20 mln odsłon na YouTubie wizualizacji do „Obiecuję CiBuki & Rahima z Natalią Nykiel czy do „Serum”, ostatniego singla promującego album „ReversalPokahontaz.

Pierwszy obrazek kooperacji Vixen & MaxFloRec & SkyPiastowskie pojawi się na MaxFloRecTV pod koniec miesiąca. Tymczasem na Fan Page’u MaxFloRec na Facebooku pojawiła się fotorelacja z planu tego wyjątkowego klipu – klikajcie TUTAJ! aby przejść do albumu.

Ostatnią płytą Vixena jest wydana własnym sumptem w sierpniu ub.r. „Archiwalnie EP”. Album zawiera 6 numerów Vixena na bitach 101 Decybeli. Wszystkie zostały nagrane w latach 2010—2011. Producent „odkopał” je specjalnie dla ceniących sobie starsze nagrywki fanów rapera.

My postanowiliśmy przypomnieć jeden z najnowszych utworów tego zdolnego MC. Poniżej prezentujemy „Himalajah”, numer z wydanej w grudniu 2014 r. (również „na własną rękę”) płyty „Paradox EP”. Na krążek trafiło w sumie 6 utworów wyprodukowanych przez samego Vixena i 3 autorstwa Johnny’ego Beatsa. Gościnnie na albumie udzielił się DJ Bulb oraz Pi (zwycięzca konkursu na najlepszą zwrotkę zorganizowanego przez Vixena dla podziemnych raperów).

Aktualnie Vixen kończy prace nad pierwszym w MaxFloRec (a czternastym w ogóle) albumem. Płyta nosić będzie tytuł „Vixtoria”. Na sklepowe półki trafić ma za kilka miesięcy. Gościnnie usłyszymy na niej m.in. Zeusa.

Więcej informacji na ten temat szukajcie na naszych łamach i na MaxFlo.pl. Aby nie przegapić premiery klipu do „Falali”, subskrybujcie MaxFloRecTV: WEJDŹ!

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

***

            Vixen (właśc. Dariusz Szlagor) – polski raper, wokalista i producent muzyczny, rocznik ’89, ur. w Żywcu, zam. w Warszawie. Autor kilkunastu płyt. Od 2016 r. oficjalny reprezentant Agencji Artystyczno-Wydawniczej MaxFloRec.

            Hip-hopem fascynuje się już w 2001 r. Pierwszy solowy album, „Nowy Sezon”, wydaje w wieku 16 l. W 2006 r. ukazuje się 2. „nielegal” artysty, „Rozsypana układanka”, uznany przez rap-style.pl za najlepszy album podziemia. W tym samym roku pojawia się undergroundowy mixtape „Inwazja”. Rok później – album „Vixtape”, pierwszy z cyklu „Vixtape’ów” (pozostałe części wychodzą w 2009 i 2010 r.).

            W maju 2008 r. premierę ma pierwsza profesjonalnie zrealizowana płyta Vixena – nagrana w duecie z Naserem EP-ka pt. „Kody dostępu”. Oprócz tekstów Szlagor odpowiada na niej za wszystkie podkłady. Wydawnictwo promuje klip do tytułowego numeru z udziałem Massey’a. Mimo dobrego przyjęcia płyty raperzy stawiają na karierę solową.

            W grudniu tego samego roku Vixen trafia jako producent na płytę „Styl Życia G’N.O.J.A.Peji („De najsłodsza w mieście”). Poza tym w roku 2008 jego bity pojawiają się też na wielu innych, legalnych krążkach (np.: „Człowiek z bliznąMassey’a, Wszystko albo nicSandry).

            Legalny debiut fonograficzny Vixena następuje w 2009 r. za sprawą albumu „New-Ton”. Gościnnie udzielają się na nim: Peja, Massey, Sandra, Młodziak aka Młody M, DJ Motyl i Narine. Vixen nie przestaje koncertować. Pojawia się też jako gość i autor bitu na płycie „Na serioRycha Peji (utwór pt. „To co robimy”).

            W 2010 r. Vixen nawiązuje współpracę z Rahimem. Na „Podróże po amplitudzie” trafiają aż cztery bity jego autorstwa („Sekunda”, „M-ów”, „Napinka” i „Kropeczka”). Na wydaną w tym samym roku „Amplifikację” – 2 remixy, „Sekunda” i „Dzisiaj”.

            W czerwcu 2011 r. ukazuje się kolejny solowy krążek Vixena, „Rozpalić tłum”. Portal Popkiller.pl zaprasza artystę do udziału w 1. edycji „Młodych Wilków”, akcji promującej twórczość dobrze zapowiadających się raperów. Oprócz Vixena zaproszenie otrzymują m.in.: Bonson, Bisz, Tau (wówczas Medium), Gedz, Białas czy Śliwa.

            Kolejny album, „Kontinuum”, ukazuje się w listopadzie 2012 r. Vixen znów występuje na nim w roli rapera i producenta większości utworów. Dodatkowo staje się autorem książki motywacyjnej dołączanej do edycji specjalnej wydawnictwa. Tym krążkiem Vixen ugruntowuje swoją pozycję w środowisku hip-hopowym. Zyskuje szacunek zarówno weteranów, jak i młodych graczy (na płycie wspierają go m.in.: Bisz i Młody M).

            W czerwcu 2014 r., po przeprowadzce do stolicy, ukazuje się „Loco Tranquilo”, album z gośc. udziałem Kuby Knapa czy Buki. Krążek uznany zostaje za płytę roku przez portal Hip-hop.pl oraz „WuDoo”, hip-hopowy magazyn Radia Szczecin. Portal T-Mobile-Music.pl przyznaje zaś promującemu tę płytę singlowi „Ahooj” miano 2. najlepszego rapowego numeru roku. CGM.pl z tym samym utworem klasyfikuje Vixena na pozycji 5. Jeszcze w grudniu 2014 r. własnym sumptem artysta wydaje „Paradox EP”. Na płytę trafia 6 utworów wyprodukowanych przez samego Vixena i 3 autorstwa Johnny’ego Beatsa. Gościnnie na krążku udziela się DJ Bulb oraz Pi (zwycięzca konkursu dla podziemnych raperów organizowanego przez Vixena).

            W sierpniu 2015 r. ukazuje się z kolei „Archiwalnie EP”, płyta zawierająca numery Vixena na bitach 101 Decybeli. Pojawia się na niej 6 utworów zarejestrowanych w latach 2010—2011 – producent „odkopuje” je specjalnie dla fanów Vixena.

            2016 r. to dla Vixena czas intensywnych prac nad pierwszym w MaxFloRec (a czternastym w ogóle) albumem, „Vixtorią”. Pierwszy singiel zwiastujący krążek światło dzienne ujrzeć ma w drugiej połowie maja.

Sprawdź pełną biografię Vixena – kliknij TUTAJ!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Peja i Iceman łączą siły? Wokół albumu sporo tajemnicy (aż do końca?)

"Chciałbym Was zaskoczyć" - takich słów użył niedawno Peja, mówiąc o swoim nadchodzącym projekcie....

Mega sukces KIZO! Raper w TOP10 na świecie!

Ostatnie dni, tygodnie, miesiące należały do Maty. To właśnie Mata zgarnia wszystko, co tylko...

Maryla Rodowicz chce nagrać z Matą! „Wyznawałam mu miłość”

Kooperacja na linii raperzy x reprezentanci innych gatunków muzycznych, to już żadna nowość na...

Nizioł otrzymał propozycję walki w MMA!

W galach freakfightowych wzięło udział wielu polskich raperów. W tym gronie mamy takich graczy,...

Prawdziwe łzy na klipie – emocjonalny singiel od White Widow

Kilka dni po wizycie w Rapnews Studio, w sieci pojawił się kolejny klip od łódzkiej ekipy.

Kukon z nowym singlem. „Ogrody Mixtape 3” nadchodzi?

To wyjątkowe wydarzenie, bo pojawił się na kanale OGRODY, na którym ostatnią piosenkę raper dodał 7 miesięcy temu.

Którą ręką WINI znokautował mikrofon?

Dziś serwujemy kolejny, 51. odcinek teleturnieju #RAPGRA, w którym to Wy decydujecie o wszystkim...

Słoń, Floral Bugs i Profesor Smok to liryczni chuligani? Sprawdź dlaczego! [VIDEO]

Trzech reprezentantów Brain Dead Familii łączy siły we wspólnym singlu "Sekta". Po "Posse Cut"...

PENX bawi się w DISS… DISSNEYLAND! 3,5-minutowy rozpierdziel na bicie Kudla [VIDEO]

Penx i Kudel z pierwszym kooperacyjnym projektem! Drugi oraz tytułowy singiel Penxa, promujący album...