fot. osiemdziewiec

„Boże Ciało” to najnowsza produkcja reżysera Jana Komasy, która już w najbliższy piątek (11.10) trafi do polskich kin. Film ten cieszy się sporym zainteresowaniem widzów i uznaniem recenzentów, bowiem zdobył on już takie nagrody, jak: Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Jakby tego było mało, „Boże Ciało” to polski kandydat do Oscara! Dlaczego o tym wspominamy?

Częścią tego filmu jest jeden z najpopularniejszych utworów Białasa i Lanka „Słup”! Główny bohater, grany przez Bartosza Bielenia, rapuje kilka fragmentów: „Łazisz kanałem; Stoisz jak słup. Leżysz jak trup. Kopie ci grób. Każdy twój ruch. Się nie doczekasz, jak czekasz na cud. Kłamiesz jak z nut; Wszystko co robię, to robię dla braci!

Poniżej mini zwiastun filmu „Boże Ciało”:

View this post on Instagram

BOŻE CIAŁO to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia („Na granicy”). Zobaczcie najnowsze wideo❗ BOŻE CIAŁO – najnowszy film Jana Komasy, którego nie można przegapić – w kinach od 11 października❗ 🔥🎥🤩 #BożeCiało #film #CorpusChristi #nieprzegap #nacodokina #wkinach #kochampolske #ksiądz #priest #religion #religia #wiara #kościół #polskiekino #oscar2019 #oscars #nieprzegap #nacodokina #corpuschristi #bożeciałofilm #corpuschristimovie #movie #cinema #kino #film #premiera #recenzja #goodmovie #dobryfilm #dobrekino

A post shared by Lubię Kino (@lubiekino_) on