fot. @ciociaewaaa_foto

PRO8L3M, O.S.T.R., Sokół i Smolasty – najciekawsza reprezentacja polskiego hip-hopu i r’n’b wystąpi na Urodzinach Łodzi. Wydarzenie odbędzie się już 26 i 27 lipca, a scena stanie na Placu Wolności. 596. urodziny Łodzi świętujemy z największymi gwiazdami polskiej sceny hip-hopowej.

26. lipca wystąpią O.S.T.R. i PRO8L3M, a 27. lipca scenę na Placu Wolności przejmą Sokół i Smolasty.

Dwanaście wyprzedanych koncertów w miesiąc i album „Widmo”, który „rozszedł się” w mgnieniu oka w przedsprzedaży. Imponujący dla zespołu PRO8L3M sezon, zakończy się właśnie na Urodzinach Łodzi. Najbardziej wyrazisty duet polskiego hip-hopu ma na swoim koncie dwie, świetnie przyjęte przez publiczność i krytyków, płyty. Podczas Urodzin Łodzi na pewno usłyszymy większość najbardziej popularnych kawałków. Co więcej, koncert uświetni okazała oprawa świetlna. Zapowiada się fantastyczne widowisko, którego nie można przegapić. O.S.T.R. rozpocznie urodzinowe świętowanie koncertem 26 – ego lipca. Znany łódzkiej publiczności raper, jako pierwszy rozgrzeje scenę. Z tej okazji, honorowy obywatel miasta przygotował prawie godzinny set najważniejszych numerów, w tym także tych z najnowszej płyty: „Instrukcja obsługi świrów”. Pod pseudonimem Smolasty kryje się natomiast Norbert Smoliński, rocznik 1995. Wokalista tworzy muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. Szturmem zdobył polską scenę muzyczną, kiedy chwilę po debiucie został nominowany do Fryderyków w kategorii muzyki rozrywkowej. Współpracował z najlepszymi: Otsochodzi, Kaz Bałagane czy Białasem. Na zakończenie hip-hopowej odsłony urodzin zagra Sokół. To będzie jeden z nielicznych koncertów na letniej trasie artysty. Raper, który miał ogromny wpływ na polską scenę muzyczną, z powodzeniem łączy działalność artystyczną i biznesową (stoi za marką PROSTO). Pierwszy, w pełni solowy album pobił rekord, wyprzedając się jeszcze przed premierą.

Line-up Urodzin szykuje się bardzo festiwalowy, a nie są to jeszcze ostatnie ogłoszenia programowe.

  • To odpowiedź Miasta i Łódzkiego Centrum Wydarzeń na fenomen hip-hopu na polskim rynku muzycznym, który jest obecnie najpopularniejszym gatunkiem słuchanym przez polską młodzież. Świadczą o tym chociażby tegoroczne badania Narodowego Centrum Kultury, z którego wynika, że prawie 30% nastolatków słucha polskiego rapu i hip-hopu. Dzisiejsze ogłoszenie nie jest natomiast naszym ostatnim słowem, a kolejne muzyczne karty odkryjemy już wkrótce.” – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.