’UPADEK’: donGURALesko udostępnia nowy singiel!

Utwór pochodzi z płyty 'Latające ryby'

fot. @ciociaewaaa_foto

„UPADEK” – jest to jeden z utworów, znajdujących się na najnowszej solowej płycie DGE zatytułowanej „Latające ryby”. Do numeru powstał animowany teledysk, stworzony przez: artworks_bartsucharski i aniamtion_michałkuls.

Autorem muzyki jest Tatenda „Tailor Cut” Chakanetsa.

„Latające ryby” – to drugi album rapera w tym roku, ponieważ wcześniej premierę miał miejsce zwariowany mixtapie – “MIŁOŚĆ, SZMARAGD i KROKODYL” . „Latające ryby” różnią się od swojego poprzednika przede wszystkim poważniejszą treścią: realizm magiczny miesza się z socjologią, sen z jawą, a nauka z metafizyką.

Za produkcję muzyki odpowiada czołówka polskich producentów: White House, The Returners, Ceha/CCT oraz reprezentanci nowej szkoły: Tailor Cut, KillyrGod oraz James Wantana. Album jest swoistą kontynuacją myśli z poprzednich albumów „Magnum Ignotum: Preludium” oraz „Dom Otwartych Drzwi”, zamykając tym samym pewien etap w twórczości DGE.

Autorką projektu okładki albumu „LATAJĄCE RYBY” jest Marta Ludwiszewska (www.martiszu.com), artystkę wizualną, graficzkę, ilustratorkę, związaną z Pracownią N22, pomysłodawczynię Pogotowia Graficznego, oraz współorganizatorkę cyklicznych warszawskich imprez Full Moon Party.