Raperzy, którzy zjedli grę poniżej dwudziestki

Oto 6 propozycji - ich koniecznie musisz sprawdzić

Wiek polskiej sceny hip-hopowej stale się obniża i jest to bardzo pozytywna informacja. Młodzi twórcy znajdują odwagę by dzielić się swoją muzykę, ale nie zapominajmy też o tym, że mają o wiele większe możliwości niż ich starsi koledzy po fachu. Gadka w stylu „kiedyś to było” tym razem nie padnie, zwłaszcza, że przedstawię Wam swoich rówieśników.

Zamów album: PlanBe / Sir Mich „Flamingo”

Poznajcie najlepszych graczy, którzy w wiek dorosły weszli całkiem niedawno, ale na scenie zadomowili się już na dobre.

  • WAIMA (rocznik 2004)

Zaczniemy od chłopaka, który legalnie może kupować alkohol dopiero od jakiegoś miesiąca. Ostatnie dwa lata swojego życia, spędził w trasie koncertowej z Żabsonem, gdzie towarzyszył mu w roli hypemana. Razem z Internaziomalami wziął udział w kampanii reklamowej firmy Paco Rabanne. Oczywiście w swojej twórczości nie próżnuje – miesięcznie w serwisie Spotify słucha go ponad pół miliona osób, a kawałki takie jak „LEGO” czy „Sam” osiągają wielomilionowe liczby. Mateusz powiedział na Rap Stacji o swoim podopiecznym, że za rok chłopak sam zagra solowy koncert dla tłumów na głównej scenie. Życzymy Waimie by te słowa spełniły się jak najszybciej!

  • ASSTER (rocznik 2004)

U tego rapera sytuację mamy z deczka odwrotną gdyż jest jeszcze osobą niepełnoletnią (chociaż w sierpniu się to zmieni). Muzyka również mocno różni się od wymienionego wcześniej artysty – tym razem mamy do czynienia z ciężkim trapem, wkomponowującym się w obecną sytuację na łódzkiej scenie. Wiktor stale współpracuje z White Widow i Ordine, przecina się również z innymi głośnymi ksywkami 'złotego podziemia’. Niedawno był naszym gościem w rapnews studio, gdzie mieliśmy okazję z nim pogadać i usłyszeć kozacką nawijkę na żywo. Puszczaj to na teren!

  • FUKAJ (rocznik 2003)

Zawodnika SBM Label kojarzy większość z nas, głównie dzięki wyjazdom całej ekipy. Co wierniejsi fani po owocach go poznali (taki żarcik), a ci nowi na fali hashtagu #przegrałemzfukajem. Raper szykuje nowy materiał i przy każdym ruchu zapewnia – to tylko preludium. W czerwcu zeszłego roku ukazał się jego debutancki album „Chaos”, za którego produkcję odpowiedzialny był Kubi Producent. Co ciekawe, Fukaj to tegorczny maturzysta, o czym również mogliśmy usłyszeć w jednym z odcinków hotelowego vloga.

  • Ekipa 602 & BSK (roczniki 2002-2005)

Zanim opowiem Wam o tej grupie, sprostujmy sobie jedną rzecz. W zespołach U20 grają również zawodnicy, którzy ukończyli dwudziesty rok życia. Tak też będzie i w tym zestawieniu. Skład 602 & BSK to sześciu chłopaków z Wrocławia, poruszających się po różnych odsłonach rapu (ale i nie tylko). Mają za sobą jedno EP i aktualnie co rusz dzielą się nowym materiałem. Znani na lokalnej scenie, stale starają się trafiać do innych zakątków kraju. A że widzę w nich duży talent i potencjał, słyszę dobrą muzykę, a i koncerty grają bardzo dobre, to kto mi zabroni wrzucić informację o nich tutaj? Zwłaszcza, że cała szóska mieści się w zarzuconym z góry przedziale wiekowym :)

  • DŻEJ (rocznik 2002)

Komu nie wyskoczyła reklama z Asfalt NEXT Coca-Cola Zeru Cukru z kawałkiem Dżeja, ten nie wie jak wiele stracił! Nikogo nie zdziwi, że „Rookie Roku” (bo to ten kawałek mogliście usłyszeć) to też najpopularniejszy utwór Kuby. Niedawno wyżej wspomniana wytwórnia wydała jego czteronumerową EPkę – „Mieszankę Przypraw”. Wcześniej – w 2021 roku – ukazał się debiutancki album rapera, „Mieszkanie 23”. Ten materiał wyszedł jednak jeszcze spod szyldu wytwórni ASolki, Stricte Label. Aktualnie Dżeja możecie usłyszeć na wielu festiwalach na koncertach z cyklu 'Asfalt Showcase’.

  • Rusina (rocznik 2002)

W zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć najgłośniejszej ksywki ostatniego czasu. Norbert najpierw podpisał kontrakt z Def Jam Poland, a dopiero później napisał maturę (którą zdał, czego gratulujemy). Co tu dużo mówić – Rusina to zawodnik jakiego polski rap i trap potrzebował. Mówią za to same liczby w serwisach streamingowych, ale i wyprzedane koncerty oraz limitowany nakład debiutanckiej płyty. Aktualnie raper przygotowuje wspólne EP z innym artystą nowej fali – Vkie.

Młody West w Rapnews Studio!

W Rapnews Studio pojawi się Młody West. I to na żywo w najbliższy czwartek. Startujemy o godzinie 19:30. Wejdź już teraz na nasz kanał, wszystko będzie się działo właśnie tutaj!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Małach & Rufuz: „Przez pewien czas mieszkaliśmy razem” [VIDEO]

Małach i Rufuz to dwaj warszawscy raperzy, którzy przez lata tworzyli nie tylko muzykę,...

Kaczor BRS chce walczyć we freak fightach. Raper gotowy komuś czaszkę

Wraca na muzyczną scenę. I nie tylko… Kaczor BRS szykuje się na zawody sportowe,...

MATA na meczu FC Barcelona. Raper jest pierwszym Polakiem, który…

Raper MATA stał się pierwszym polskim artystą, którego wizerunek pojawił się na bandach podczas...

Alberto X Viki Gabor? Współpraca zablokowana: „A co Wy chcecie nagrać Long D**k Style 2?”

Alberto podzielił się anegdotą związaną z młodą, popularną wokalistką Viki Gabor. Ta historia dotyczy...

Joda szczerze: „Rap to nie jest dla mnie sprint, tylko pier**lony Iron-Man przez całe życie”

Gdzie jest Joda? Co się z nim dzieje? Wróci? - tego typu pytania pojawiają...

Kazior „Sa Vash” – klip z płyty „No face, no case” i zmiana daty premiery

Kazior wjechał z najnowszym teledyskiem. Jest on kolejną odsłoną solowego albumu "No face, no...

Kabe zamyka trylogię. „Księga Dżungli” – klipy z Paryża. Oto, co wiemy o płycie!

Po wspólnym projekcie z Miszelem, Kabe nie zamierzał zrobić sobie dłuższej przerwy. Przygotował materiał,...

11-osobowa „Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa”. WuWunio zebrał ekipę, jest zajawa – sprawdź klip!

Pono i Koras mieli swoją "Nieśmiertelną nawijkę ZIPskładową", a teraz powstała… "Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa". Sprawdź...

Peja „PRIME” – na ten klip czekali fani, mamy jego premierę!

Peja wypuścił kolejny teledysk. Po sukcesie "Lotu skazańca", który viralem lata po YouTube, dostaliśmy...