Tymek już po walce z Otsochodzi – wiemy, kto zwyciężył!

Muzyczny pojedynek dwójki popularnych artystów na Red Bull SoundClash

To nie był zwykły koncert! W minioną sobotę w warszawskiej hali COS Torwar Tymek i Otsochodzi, wraz ze swoimi zespołami, stoczyli pełen emocji muzyczny pojedynek, o losach którego zadecydowała publiczność.

SPRAWDŹ TO: Ozzy Baby rapuje niepublikowany numer na żywo w Rapnews Studio!

Red Bull SoundClash to znane na całym świecie wydarzenie, podczas którego artyści rywalizują ze sobą na pomysłowe aranżacje i wykonania utworów swoich oraz coverów. Całość podzielona jest na kilka tematycznych rund, pełnych zaskakujących zwrotów akcji i muzycznych niespodzianek. Muzycy występują na dwóch, ustawionych naprzeciw siebie i rozdzielonych publicznością scenach. To widownia decyduje, który zespół wygrywa – za pomocą decybelomierza po każdej rundzie mierzony jest jej aplauz.

25 czerwca w hali COS Torwar najgorętsze oklaski zebrał Tymek ze swoim zespołem. Zarówno on, jak i Otsochodzi, pokazali publiczności zgromadzonej na miejscu, jak i widzom oglądającym transmisję z pojedynku online, dwa różne podejścia do hip-hopu i muzyki granej na żywo. Pomogły im w tym ich zespoły oraz prowadzące wydarzenie Aleksandra „Sworo” Sworowska i DJ Tycjana.

W pierwszej rundzie pojedynku Red Bull SoundClash – The Warm Up – każdy z wykonawców zagrał trzy wybrane ze swojego repertuaru utwory. Tymek przywitał się z publicznością numerami: „80’s”, „Oczko w głowie” i „Rainman”, Otsochodzi zagrał „Worki w tłum” (z płyty OIO), „Bon voyage” oraz „Nie nie”.

W kolejnej – The Cover – artyści zagrali w swoim stylu cover jednego, wspólnie wybranego numeru: „Każdy ponad każdym” WhiteHouse i WWO. Tym rapowym klasykiem rozkręcili publiczność i podgrzali atmosferę.

Trzecia runda pojedynku Tymka i Otsochodzi stała pod znakiem muzycznych przejęć – jeden wykonawca zaczynał grać swój utwór, po czym przejmował go drugi z artystów i kończył w swoim stylu. Tak usłyszeliśmy na żywo „Mare” i „Jeden uśmiech twój” z repertuaru Tymka oraz „Nowy kolor” i „Yessirski” Otsochodzi w zupełnie nowej odsłonie.

Następną rundę, The Clash, zdominowały utwory grane w konkretnym, zadanym przez prowadzące stylu, ale – co istotne – w innym niż ten, z którego znani są artyści. W jazzowym klimacie wybrzmiało „Jeziorko” Tymka i „Amerykańskie teledyski” z repertuaru Otsochdzi i OIO. Mocy techno nabrały „Poza kontrolą” oraz „Dla mnie”, a punkowego pazura „Anioły i demony” i „Euforia”. Towarzyszyło temu pogo wśród publiczności, a nawet… rozbijanie gitary!

Zliczający przez cały wieczór aplauz publiczności decybelomierz przechylił się ostatecznie na korzyść Tymka, który po ogłoszeniu wyników wykonał jeszcze wielki przebój „Język ciała”. Już po wygranej mówił: „To była bardzo fajna produkcja. Fajnie było zagrać taki koncert, przy okazji reinterpretując jakiś legendarny utwór. To była super sprawa”.

Grający w zespole Tymka producent i muzyk Wojtek Urbański dodał: „To było super doświadczenie i nowa rzecz do naszej muzycznej kolekcji. Tego rodzaju wydarzenie stymuluje kreatywność. Często utwory artystów traktowane są jako nietykalne twierdze, a tutaj mieliśmy duże pole do popisu. Muzyka to jest przecież zabawa, więc pokazywać to taki w sposób? Nie ma nic lepszego!”.

Retransmisja z wydarzenia dostępna jest na www.redbull.pl/soundclash. Partnerami wydarzenia byli Samsung Galaxy oraz Snipes.

(bez)CUKRU z Fabijańskim

W poniedziałek wieczorem do Rapnews Studio wbije nie kto inny jak świeży reprezentant DeNekstBest – Fabijański. Autor najnowszego projektu „Cukier” zagości od godziny 19:30. Będzie można dzwonić, pytać na czacie – wejdź już teraz na YouTube i zostaw kciuka w górę!

fot.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Już za miesiąc 50 Cent i Busta Rhymes wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie

Zdobywca nagród EMMY® i GRAMMY®, Curtis "50 Cent" Jackson, ogłosił, że wyruszy w światową...

Mata ma kompleksy? Grande Connection: „Kiedy duży rozpieszczony dzieciak popada w samoubóstwienie…” [VIDEO]

Miał być mocny materiał związany z Młodym Matczakiem i tak się stało. Właśnie pojawił...

Ero JWP rusza z projektem: „gorące szesnaście wersów od ziomali…” [VIDEO]

Wszyscy czekamy na najnowszy solowy projekt Ero JWP, tymczasem… w gotowości jest coś innego....

Bletka w spacerange – to pierwsza artystka spoza rapowego środowiska

Aleksandra Bletek, czyli Bletka, to pierwsza nierapowa wokalistka pod opieką spacerange. Muzyczny pion spacerange...

Grande Connection wyjaśnił Matę, ale ten odcinek jest blokowany

Grande Connection zapowiedział, że dziś można spodziewać się kolejnego odcinka. Ostatnio przede wszystkim wziął...

Jędker skończył z muzyką, ale wraca… Co szykuje raper?

Raper Jędker zapowiada swoją najnowszą produkcję muzyczną. I to mimo faktu, że niedawno publicznie...

KęKę zdobył 17. takie wyróżnienie. Fani do rapera: „Wracaj, tęsknimy!”

KęKę odniósł kolejny sukces w swojej karierze muzycznej. Chodzi o jego debiutancki album zatytułowany...

„Ja jestem fanką Kizo” – czyli imprezowa sonda z milionem w tle [VIDEO]

Na YouTube MTS wylądował zapowiadany vlog z wydarzenia MTS NIGHT: 1 MILION PARTY, które...

Flow, tekst, stylówa, klimacik – wybieramy, kto wyróżnia się w podziemiu!

Nowa Legenda powered by emuze.me to akcja, która rozpoczęła się tuż przed wakacjami. Przez...