fot. źródło: @TrzebaPomagacSwoim

Świetne wieści przekazał nam Związek Producentów Audio Video. Wynika z nich, iż w okresie sprzedaży od 7.-13. września, w pierwszej 50-tce znalazło się aż 19 polskich rapowych albumów.

Najwyższą pozycję notuje krążek, pt. „Czyste szumienie” (3.) legendarnej grupy 52 Dębiec, działającej jako Pięć Dwa. Ponadto ich kolejne dwa projekty: „P-Ń VI (2015)” i „T.R.I.P.” również znalazły się w najnowszym notowaniu – miejsca w kolejności: 30. i 48.

Tuż za „Czystym szumieniem”, na 4. pozycji uplasował się kolejny solowy krążek radomskiego rapera – TPS’a. „Tuptuś Inaczej Wojtek” został wydany 7. września nakładem wytwórni TIW Music.

Pierwszą 5-tkę zamyka Major SPZ z legalnym projektem „TOWAR”. Ukazał się on nakładem jego wytwórni Wiadomo Label przy współpracy dystrybucyjnej Step Hurt.

Wśród debiutantów w tym tygodniu pojawił się także Smolasty ze swoim solowym krążkiem zatytułowanym „Fake Love” (7.). Znajdziemy na nim gościnnie dwóch raperów: Otsochodzi i Białasa.

50-tka należy do młodego artysty reprezentującego barwy Soul Records – Kukona. „Piękny ból” – bo o tym albumie mowa, to jego debiutanckie solo.

Pełną klasyfikację znajdziecie na olis.onyx.pl