TOP 10 kawałków, które wbiły miliony bez klipu!

Polscy raperzy pokazują, że się da.

Z doborem singli w polskim rapie bywa różnie, ale nie ulega wątpliwości, że zazwyczaj to one kręcą największe liczby. Nic dziwnego, w końcu łatwiej wybić się numerom promującym płytę – tym bardziej, że często kręcone są do nich teledyski dodatkowo przykuwające oko nawet w dobie streamingów. Pewne numery wyłamują się jednak spośród tych zasad i zdołały zgromadzić dziesiątki milionów wyświetleń, mimo że nie mają klipów. Zebraliśmy całkiem pokaźne grono podobnych hitów.

Taconafide feat. Bedoes – 8 kobiet – 79 milionów

Pierwszy polski boysband rozbił bank, torując drogę kolejnym podobnym przedsięwzięciom z rapowego podwórka. I chociaż niezmiennie najpopularniejszym utworem Taconafide pozostaje „Tamagotchi”, które zebrało ponad 100 milionów viewsów, to drugi jest numer pochodzący z dodatkowego CD. Mowa o numerze „8 kobiet”. Bedoes zastąpił w nim spokojny refren Taco pełnym emocji wrzaskiem, który do dzisiaj porywa tłumy na koncertach.

Bedoes – Jesteś piękniejsza niż na zdjęciach (na zawsze) – 75 milionów

Okazuje się, że reprezentant SBM Label poszedł za ciosem, bo również jego solowy numer powtórzył sukces ośmiu kobiet. Borek zdołał też wraz z Deemzem i PlanBe zgromadzić 100 milionów wyświetleń już pod utworem z teledyskiem – mowa o „Eldorado”. Wszystko wskazuje na to, że pierwszym jego solowym numerem, który wbije taką ilość odsłon będzie kawałek z fioletowym sercem na miniaturce.

Young Igi – Mówiłaś – 67 milionów

W październiku minie 5 lat od premiery albumu „Trappist” Young Igiego. To z tego krążka pochodzi hitowy numer „Mówiłaś” – dotychczas tylko jeden numer członka OIO zdołał przebić ilość zgromadzonych przez niego wyświetleń. Mowa o „Bestii”, która wyprzedza numer z naszego zestawienia o 2 bańki.

Szpaku – Hinata – 65 milionów

Szef GUGU jest świeżo po wydaniu albumu „Dom Dla Zmyślonych Przyjaciół Pana Mateusza”, który w 4 dni od premiery pokrył się złotem. Nic dziwnego, skoro już rok temu Szpaku zapowiedział, że to kontynuacja „Atypowego”, który przed nadejściem Maty był najbardziej udanym debiutem w polskim rapie. W lutym 2021 pokrył się potrójną platyną – toteż duże wyniki bez teledysków nie dziwią.

Szpaku feat. Włodi – Oddajemy krew wampirom – 57 milionów

…Dziwi za to, że Szpaku zdołał uzbierać ponad 50 milionów viewsów pod dwoma utworami z jednej płyty. To jedyna taka sytuacja w dzisiejszym zestawieniu i miejmy nadzieję, że emocjonalny DDZPPM czekają podobne sukcesy. Które z nich mogą powtórzyć sukces „Hinaty” i „Oddajemy krew wampirom” – okaże się po czasie.

White 2115 feat. Bedoes, Kuqe – Nowi kumple – 36 milionów

Bedoes zapowiadał, że to lato należy do ekipy 2115 i możliwe, że może mieć rację. Jeszcze zanim chłopaki zebrali się we właściwy label, robili duże wyświetlenia na wspólnych numerach, choćby i bez klipu. Najlepszym przykładem jest kawałek z płyty „Rockstar”, na który Łajcior zaprosił Borka oraz Kuqe.

Białas & Lanek – Grill u Gawrona – 33 miliony

Ten numer towarzyszył wam zapewne podczas niejednego melanżu – czy tego chcieliście, czy nie. Sympatyków jednak musiało być więcej, bo inaczej skąd aż 33 miliony? Już w ten piątek na streamingach znajdzie się płyta „In Hajs We Trust 3”. Wówczas ci, którzy nie zamówili preorderu debiutanckiego albumu Lanka będą mogli zdecydować, który numer będzie następcą Gawrona.

Quebonafide feat. Kuban, Kuba Knap – Żadnych zmartwień – 23 miliony

Co to były za czasy, gdy Quebonafide dopiero rozpędzał machinę popularności! Do dziś trudno wskazać bardziej relaksujący numer szefa QueQuality niż ten otwierany wersem „żadnych problemów, depresji przy gniewie, chyba że odpalam C30-C39…” Słuchacze docenili numer, na którym zebrało się trzech Jakubów – a należy dodać, że w 2014 roku wszyscy z nich mieli zadatki na kręcenie dużych liczb.

Pezet – Spadam – 23 miliony

Jakby co nie wiemy kim jest Fiołas ani Ola, a akurat ten numer nie znalazł się na oficjalnym kanale Pezeta. Nie przeszkodziło mu to w zgromadzeniu 23 milionów odsłon. Trzeba przyznać, że to jeden z tych utworów, które znało wielu laików jeszcze w czasach, gdy rap nie okupował rozgłośni radiowych.

Sokół feat. PRO8L3M, Taco Hemingway – Napad na bankiet – 22 miliony

To jest collabo, jakiego polski rap potrzebował! Stało się z miejsca jasne, że taki skład musi zakończyć się dużymi wyświetleniami nawet jeśli na YouTube został opatrzony zapętlajacą się animacją. Zresztą wszyscy panowie tak plastycznie opowiedzieli historię rozgrywającą się podczas „premiery kicksów”, że teledysk nie był już potrzebny. Trzeba przyznać, że w 2019 roku niewiele osób podejrzewało, że wydający się pochodzić z równoległych światów Taco i PRO8L3M wystąpią we wspólnym utworze – a przecież dziś mają wspólną wytwórnię.

Finał Nowej Legendy!

Na czwartek na godzinę 20:10 zaplanowany jest finał pierwszej edycji programu NOWA LEGENDA. Finaliści przyjadą do Rapnews Studio, gdzie na żywo nawiną swoje kawałki. Następnie Wy będziecie mogli zagłosować na faworytów w ankietach odpalonych na naszych mediach społecznościowych: YouTube, Facebook, Instagram.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Popek z… nową twarzą! Szalony raper, szalone tatuaże:„Boże wyrwij mi rogi z czaszki” [VIDEO]

Popek, czy to Ty? - takie pytanie od lat krążyło w sieci. Teraz można...

Kazior już na wolności! Był w zakładzie karnym w Berlinie

Kazior jest w trakcie promocji swojego najnowszego solowego albumu. Jednak raper musiał zmienić swoje...

Young Leosia i Bambi w Fame MMA – mamy deklaracje raperek

Young Leosia i Bambi pojawiły się jako goście specjalni w studiu Fame MMA podczas...

AKASH: „Zawiodłem najbliższych. (…) Czas rozprawić się z kur**mi”

AKASH zaskoczył wszystkich emocjonalnym wpisem, który umieścił w mediach społecznościowych. Wynika z niego, że...

Josef Bratan kilka razy na deskach. Raper reaguje na porażkę z Wiewiórem

Josef Bratan doświadczył swojej pierwszej przegranej podczas gali Fame Friday Arena #2. Jego rywalem...

Błażej Jankowiak z 9LiterFilmy pracuje nad filmem. Wystąpi w nim m.in. O.S.T.R.!

Błażej Jankowiak, znany członek ekipy 9LiterFilmy, ogłosił na swoich mediach społecznościowych wyjątkową wiadomość, która...

Preorder „Uwolnić Bonusa”. Czerwin TWM, Dobry Dzieciak, Janusz Walczuk, Małach – nowy klip

Mamy mocne info związane z projektem "Uwolnić Bonusa", którego inicjatorem jest Czerwin TWM. Oprócz...

Daria Zawiałow i Taco Hemingway z „SUPRO”. A w klipie Tomasz Kot!

Wspólny utwór Darii i Taco Hemingwaya to ostatnia zapowiedź nadchodzącego albumu „Dziewczyna Pop”. Zobacz...

25 lat Hemp Gru. Wielki powrót ekipy, którą wsparli m.in. Avi, Kali i Paluch

Dwadzieścia pięć lat istnienia Hemp Gru minęło bardzo szybko, mimo tak długiego stażu na...