mat. pras.

StaySolidRocky to nowa wschodząca gwiazda rapu. Jego singiel „Party Girl” ma na ten moment ponad 90 milionów odtworzeń w Spotify, co pozwoliło mu trafić na listę 25 najczęściej odtwarzanych globalnie utworów tej platformy. W TikToku powstało ponad 7,5 miliona filmów z wykorzystujących ten kawałek. Artysta przez długi czas zbierał fundusze na swój pierwszy teledysk, który okazał się dobrą inwestycją. Wypuszczona w święta Bożego Narodzenia 2019 roku piosenka, przekroczyła już barierę 24 milionów wyświetleń.  Utwór zadebiutował na liście Billboard Top 100, a dziś jest już na 27 miejscu.

StaySolidRocky to 19l-latek urodzony w San Antonio w Teksasie. Zapytany o swój proces twórczy Rocky powiedział: „Nie używam typowego flow oraz nie staram się powtórzyć patentów z poprzednich numerów. Tworzę rzeczy, które dobrze brzmią i jestem zawsze dumny z moich wersów”. Urodzony jako Darak Figueroa, ksywę Rocky nadała mu matka. Po wielu przeprowadzkach w końcu trafił do Richmond w Virginii, gdzie chcąc poznać nowych znajomych założył instagrama. Wtedy też wkręcił się we freestyle i postanowił dzielić się swoimi kawałkami na nowopoznanej platformie. Wtedy mógł wrzucać jeszcze tylko 15 sekundowe fragmenty swoich utworów, więc postował je we fragmentach. Najlepiej radziły sobie te o miłości, więc postanowił nagrywać właśnie taki rap. Jak sam mówi „Chyba po prostu trafiłem na dobry czas„. Patrząc na reakcje na wycinki swoich piosenek, decydował co nagra w całości i wrzuci na Soundclouda. Jeden kawałek bardzo się wyróżniał – „Party Girl”. Przez lata StaySolidRocky oszczędzał by w końcu kupić sobie samochód, ale pewnego dnia nie wytrzymał. Miał dość tego, że jego kariera stoi w miejscu i postanowił wydać każdego zarobionego dolara na klip do tego utworu. Resztę historii już znamy.

Artysta jest gotowy do wypuszczania kolejnych kawałków, ale jak sam zaznacza „Za ilością, będzie też szła jakość„. Raper spędził kwarantannę tworząc nowe kawałki, a jego styl jest bardzo dynamiczny i nieprzewidywalny. „Kiedy włączam nowy beat, on staje się moim beatem. Mogę powiedzieć wszystko co leży mi na sercu, użyć takiej melodii jakiej chce i mam dokładnie takie flow, jakie mi się podoba. Tak jak artysta – mogę malować po nim jak po płótnie. To będzie ciągle moja kreacja. Z czystej idei powstaje rzeczywistość” – mówi o swojej pracy twórczej StaySolidRocky.

Singiel dostępny jest w serwisach streamingowych: smp.lnk.to/PartyGirl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ