fot. kadr z klipu "Bez przesady"

Jesteśmy już 11 dni po premierze pierwszego singla z długo oczekiwanej debiutanckiej płyty Erosa. Od wielu miesięcy wiemy, że jest on zatytułowany „Elwis Picasso”, co nawiązuje do dwóch pasji reprezentanta JWP, czyli: Rapu (muzyki) i Graffiti (sztuki).

Warszawski raper jeszcze przed startem promocji tej płyty był pełen obaw o to, czy materiał przygotowywany przez niego spodoba się słuchaczom, bowiem postanowił on nagrać materiał utrzymany w klasycznych brzmieniach. – Robię tzw. „trible” do tych rzeczy, które mnie wychowały. Tego, co się słuchało na początku lat ’90 i trochę później. – mówił na początku roku Ero w rozmowie z Winim.

Promocja krążka „Elwis Picasso” rozpoczęła się od singla „Bez przesady”, który osiągnął pierwszy sukces. Jaki? – Dziękuję za 1000000 wyświetleń. Bardzo mi przyjemnie. Działamy dalej, piona wysoka! – napisał raper na Facebooku, informując o pierwszym milionie odsłon w serwisie YouTube.

Z tej okazji, Ero – wraz z kolegami „po fachu” – postanowił uświetnić ten wyczyn, malując graffiti na fragmencie służewieckiego muru na Wyścigach.

„Król gościnnych występów” – jak nazywają go słuchacze, zapowiedział już, że w najbliższym czasie udostępni kolejny klip z projektu „Elwis Picasso”. Album, który zostanie wydany nakładem Def Jam Recordings Poland (polskiego oddziału legendarnej amerykańskiej wytwórni) – ma ujrzeć światło dzienne 4 października br.

Limitowany preorder „Elwisa Picasso” dostępny jest tylko na erojwp.pl.