fot. kadr z „Blinding Lights”

Sławny raper mający na swoim koncie współpracę z topowymi artystami na świecie, zwraca swoją uwagę w kierunku potrzebujących. 

W poniedziałek (29 czerwca), Variety poinformowało, że multi-platynowy artysta The Weeknd przekazał 500 000$ wsparcia na rzecz pracowników pierwszej linii oporu przeciwko COVID-19, w swoim rodzinnym mieście Scarborough w Ontario. Wkład Weeknd’a dla Scarborough Health Network pochodzi ze sprzedaży jego autorskich masek ochronnych – „XO COVID-19”The Weeknd przekazał 100 procent ze sprzedaży swojego merch’a dla swojego rodzinnego miasta, aby wspomóc fundusz ratunkowy dla COVID-19.

Abel podzielił się uznaniem dla fanów wspierających linię ochronnych maseczek za pośrednictwem mediów społecznościowych, pisząc: – Ogromne podziękowania dla fanów za zakup masek „xo” i udział w walce z COVIDThe Weekend obiecał stałą pomoc na rzecz walki z epidemią koronawirusa. – Obiecałem, że oddam to, co zostało sprzedane. Musimy nadal walczyć. – napisał amerykański raper.

To nie pierwszy raz, kiedy The Weeknd przekazał pieniądze na godny cel. Wcześniej w tym miesiącu piosenkarka Blinding Lights przekazała taką samą darowiznę, przekazując 500 000$ na zwolnienia za sprawą kaucji w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie 30-letni artysta opublikował post na Instagramie, zachęcając fanów do dalszego wspierania ludzi, protestujących przeciwko rasizmowi.

Oprócz darowizny w wysokości 500 000 USD dla jego rodzinnego miasta, The Weeknd przekazał również kolejne 500 000 USD na rzecz MusiCares, organizacji charytatywnej, która zapewnia muzykom środki finansowe oraz rehabilitacyjne. The Weeknd przekazał w sumie 1 milion dolarów na cele charytatywne w ciągu kilku dni.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ