fot. kadr z klipu

Solar zaprezentował właśnie kolejny teledysk (w jakże podróżniczym klimacie) promujący najnowszą solową płytę – „Pokój zero”, której premiera odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Tym razem postanowił zobrazować numer zatytułowany „The good place”. O warstwę muzyczną zadbał producencki duet – MIYO.

Na płycie „Pokój 0” znajduje się 15 utworów, z gościnnymi udziałami takich osób, jak: Bedoes, Szpaku, Gverilla, MIYO, Holak, Mata, Jan-rapowanie i braci Kacperczyk. Krążek został wydany nakładem SBM Label.

Lista:
01. 10513
02. Berghain
03. Jestem zdrowy – feat. Bedoes
04. Fuego
05. Final Call
06. Obłęd
07. Dom
08. Vantablack – feat. Szpaku
09. Syntetyczny Bóg – feat. Gverilla
10. BIPOLAR $$$HIT
11. Chleba bezglutenowego i igrzysk
12. The Good Place – feat. MIYO 
13. Know-how – feat. Holak
14. Zobaczymy – feat. KACPERCZYK, Mata, Jan-Rapowanie
15. Papugi zielone

Solar: „Pracując nad poprzednim projektem „Klub 27” mocno wgłębiałem się w biografie artystów, którzy do tego klubu dołączyli. Wśród nich był Jim Morrison. Bardzo inspirowała go postać Aldousa Huxleya, autora książki „Drzwi Percepcji”. Drzwi te symbolizowały pewne przejście w umyśle między świadomością, a podświadomością i według teorii Aldousa w normalnych warunkach te drzwi są zupełnie zamknięte lub co najwyżej lekko uchylone i niewiele przez nie widać. Istnieją natomiast pewne sposoby, żeby je uchylić i zobaczyć nieco więcej, więc niesiony ciekawością postanowiłem zobaczyć co tam jest.”

„Walt Disney miał taką metodę, która polegała na tym, że dzielił pracę na kilka etapów, nazywanych pokojami. Pokój pierwszy to był pokój, w którym latały najbardziej nieokrzesane i najbardziej spontaniczne pomysły i dopiero w kolejnych pokojach nabierały one konkretnej formy, bądź też były odrzucane. Przy tym projekcie zależało mi na tym, żeby złapać właśnie te pierwsze, najbardziej spontaniczne i naturalne wrażenia, ale żeby coś mogło pojawić się w pokoju 1, najpierw musi pojawić się w wyobraźni. I to właśnie jest „Pokój Zero”.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here