Ganja Mafia Label prezentuje na łamach Rap-News.eu drugi teledysk Wysokilot x Fidser, zrealizowany do utworu „Napad”. Za obraz odpowiada grupa filmoma Filminati.

Album Wysokilot x Fidser to solidna dawka energicznych brzmień z zakresu nowoczesnej muzyki elektronicznej umiejętnie połączonej z doborowym technicznie i stylistycznie rapem.

Na krążku usłyszycie takie gatunki jak Rap, Grime, Trap, Glitch Hop, Future Jungle, Future Base, Future Dancehall. Oczywiście na płycie nie zabraknie bardziej spokojnych klasycznych numerów z udziałem min. Flinta, Wuzeta, Oxona czy Nizioła. Pojawią się również goście nie związani z kulturą hip hop min. Bartosz Przytuła laureat Rawa Blues czy Joanna Kulig, aktorka, którą mogliście zobaczyć w takich filmach jak „Ida” „Sponsoring” czy „Hansel und Gretel : „Witch Hunters”. Jeżeli szukacie w muzyce czegoś nowego ta propozycja zdecydowanie jest dla Was a teksty Sabota i GrubeR’a, którzy nieustannie od ponad dekady szlifują swoje umiejętności dają nadzieję na płytę, której brzmienie i zwartość będzie unikalna.

TRACKLISTA:
1. Intro
2. Tylko Swoi Ludzie
3. Bomba
4. Mama Da Tata Da
5. Mimo Wszystko feat. Flint
6. Miłego Dna
7. Cargo feat. Joanna Kulig
8. Choreografia feat. Rożek, Bartosz Przytuła
9. Palmy
10. Pętliczek
11. Anatomia feat. Ankhten Brown
12. Sami Swoi feat. Nizioł, Papaj, Normano, Janis Ideal, Kyllo
13. Oderwij Się feat. Bartosz Przytuła
14. Helikopter
15. Od Kopa feat. Wuzet
16. Napad
17. Mało Odpowiedzi feat. Oxon
18. Tempa
19. Za to

BIO ZESPOŁU WYSOKILOT
Wysokilot, czyli Sabot i GrubeR są postaciami czynnie biorącymi udział w tworzeniu krakowskiej scenie hip hop niemal od początku jej istnienia. Wysokilot powstał w połowie 2003 roku, po słynnej bitwie freestylowej w, której obaj MC’s doszli do finału. Artyści na skutek podobnych zainteresowań, podejścia do muzyki oraz zamiłowania do lirycznej improwizacji stworzyli WYSOKILOT.
W 2005 roku Wysoki Lot został laureatem konkursu DJ 600 Volt -w, którym z pośród kilku set nadesłanych utworów, właśnie ich okazał się najlepszy. Ponadto współpracowali z kultowym warszawskim producentem WACO. W miedzy czasie Wysokilot udzielił się na kilku legalnych produkcjach min. Firma – Z dedykacja dla ulicy czy „Dynamol” producenckiej płycie Rahima (Paktofonika). Wysokilot zagrał setki koncertów supportując między innymi takie zespoły jak Foreign Beggars(UK) czy Borgor (UK). Wraz z dalszym rozwojem Wysokilot sięga po inspiracje w stronę sceny Grime/ Trap W połowie roku 2013 Wysokilot rozpoczął współpracę z producentem szerzej znanym w kręgach muzyki elektronicznej jako Fidser. Fidser wydawał dotąd muzykę poza granicami kraju, jego brzmienie cechuje świeżość i elastyczność. Dzięki temu Wysokilot wchodzi na zupełnie nowy poziom rap gry, który tworzy się na Waszych oczach.

FIDSER
Z muzyką związany od wczesnych lat młodości. Na początku był fortepian, który później zamienił na gramofony i midi kontrolery. Zaczynał od turntablismu – organizował i uczestniczył w scratch session’s , a swoim skreczem do dziś wspomagam zespoły i składy hip hopowe. Przez kilka lat poszerzał swoje muzyczne horyzonty grając imprezy i gromadząc płyty winylowe (od dubu po breakcore). Obecnie skupia się jednak na produkcji i obracam się w gatunkach takich jak juke/footwork, trap, moombahton, post-dubstep, glitch-hop, future bass and future garage. Kocha amen break, głęboki sub, brzmienie rolandów, 8 bit, elementy rave, glitch, połamany rytm, pocięty wokal i niepokojącą przestrzeń..

Dyskografia:
– Wysokilot „Wysokilot1” (Sabot, Gruber) Gramyfair.pl 2004 LP
– Wysokilot „Wysokilot2” (Sabot, Gruber) Gramyfair.pl 2006 LP
– Prototyp „Prolog” (Gruber, Sabot, Tobi, Tito) W&W 2008 LP
– Wysokilot „Wysokilot3” (Sabot, Gruber, Tobi) Gramyfair.pl 2009 LP
– Wysokilot „Wysoki Łotr” (Sabot, Gruber, Tobi) Gramyfair.pl 2011 LP
– PZG/Wysokilot „Mixtape vol.1” (Sabot, Gruber, Tobi, Pzg) Gramyfair.pl 2011 Mixtape
– Wysokilot „Odliczanie” ( Sabot, Gruber ) Fonografika 2013 LP
– Wysokilot X Fidser ”Tylko Swoi Ludzie” ( Sabot Gruber Fidser ) Ganja Mafia LP 2015