fot. @tau.bozon

Tau na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia postanowił podzielić się z wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat Radia Maryja. Raper pozytywnie ocenia działalność tej polskiej rozgłośni radiowej o charakterze społeczno-katolickim, która została założona w 1991 roku.

Poniżej pełna treść wpisu w mediach społecznościowych:

 • Radio Maryja.

  Pamiętam kiedy jako Medium wydawałem albumy w Asfalt Records i jeździłem w głębokiej depresji na koncerty. Miałem dosyć wszelkiej muzyki. Miałem dosyć ludzi. Wszystko mnie drażniło. Nic nie przynosiło satysfakcji.

  Nie ważne jak ładne, kolorowe, spektakularne i ładnie brzmiące było to coś. Nie chciałem słyszeć i widzieć świata. Pragnąłem umrzeć.

  Nie chciałem wiedzieć i słyszeć siebie.

  Życie bez Boga jest jak obłęd.

  I wtedy zacząłem słuchać tego radia. Nie pamiętam w jakich okolicznościach, ale kiedy wracałem w nocy po trasach, to słowa,które wybrzmiewały z tego najbardziej znienawidzonego radia w Polsce, pokrzepiały mnie i przynosiły nadzieję. Ja sam przed nawróceniem drwiłem z o. Rydzyka i jego dzieł ewangelizacyjnych. Nota bene największych dzieł ewangelizacyjnych w Polsce.

  Setki wysłuchanych audycji: katechez, dyskusji, programów dla rodziców, programów tematycznych, Słowa Bożego, relacji z pielgrzymek, a przede wszystkim transmisji z mszy świętych i modlitwy. Szczególnie modlitwa różańcowa i koronką do Bożego Miłosierdzia.

  To było 7 lat temu. Radia słucham do dziś. Niemalże codziennie. Mogę śmiało powiedzieć , że nawracałem się z Radiem Maryja.

  I choć rozumiem, że format radia jest już mocno nadszarpnięty zębem czasu i staroświecki, to zupełnie mnie to nie interesuje. Dla mnie najważniejsze jest, że przenosi ducha katolicyzmu w czystej postaci.

  Bardzo skutecznie.

  Dlatego powtórzę za św. Janem Pawłem II:

  „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio co się nazywa Radio Maryja”.

Radio Maryja.Pamiętam kiedy jako Medium wydawałem albumy w Asfalt Records i jeździłem w głębokiej depresji na…

Opublikowany przez Tau Wtorek, 17 grudnia 2019