fot. kadr z "Nasza Broń/Honor i Ojczyzna"

Już od kilku dobrych lat – Firma nie funkcjonuje jako integralna całość. Każdy z jej członków rozwija własne, solowe kariery. Ostatnio jednak poszczególni reprezentanci wypowiadają się w sposób przychylny o reaktywacji Firmy. Chodzi, m.in. o wypowiedzi: Popka, Pomidora, czy też Bosskiego. W ostatnich dniach wypowiedział się na ten temat również Tadek. Jego wypowiedź brzmiała następująco:

  •  Powrót Firmy to nie jest prosty temat i odpowiedzieć jednym prostym zdaniem się zwyczajnie nie da. Chciałbym sprawę podsumować jak najkrócej, więc zakończę pewnym zdawkowym podsumowaniem. Wymyśliłem i założyłem projekt o nazwie Firma. Chciałem nagrywać Firmę, zanim Popek wrócił do Polski, a nawet zanim wypłynął Gang Albanii. Następnie byłem chętny po jego powrocie. Niestety wtedy z pewnego wywiadu w RMF MAXXX dowiedziałem się, że Firmy już nigdy nie będzie. Kilka miesięcy temu znów wyraziłem chęć nagrywania płyty, ale rozmowy spełzły na niczym. Ponadto tak czy siak rozmawiamy cały czas o Firmie w niepełnym składzie, gdyż Kali zdaje się nie jest zainteresowany tematem. Przy okazji nadmienię tylko, że nie powiedziałem nigdy w żadnym wywiadzie tego, że się wstydzę Firmy. Tę informację wyprodukował pewien przesiąknięty określoną propagandą plotkarski portal o nazwie Pudelek. Na bazie tej ściemy dyskutowano, komentowano, a nawet widziałem jakiś filmik na ten temat. Nikt z zainteresowanych nie zainteresował się weryfikacją informacji pochodzących z Pudelka. – powiedział dla cgm.pl.

Inny reprezentant Firmy – Kali – odniósł się do kwestii wznowienia zespołu w nieco odmienny od powyżej wymienionych raperów sposób. Oto jedna z jego wcześniejszych wypowiedzi: – Dobra wola nie wystarczy. Firma nie wróci, zakodujcie sobie to wreszcie.

Sam Tadek również przyznaje, że Kali zdaje się nie być zainteresowany tematem.

Czy powrót Firmy faktycznie staje się powoli opcją realną? Czas pokaże…. A czy Wy, chcielibyście – aby stary skład znów nagrywał razem?