mat. promocyjne No Dayz Off / fot. Ania Bystrowska

Fragment wywiadu z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” już dostępny on-line.

Zapowiedziany kilka dni temu wywiad z Taco Hemingwayem jest jak do tej pory największym zaskoczeniem w drugiej części książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”, będącej zbiorem wyczerpujących rozmów z 20 najciekawszymi przedstawicielami polskiej sceny hiphopowej. Fragment niezwykle obszernej i wnikliwej rozmowy ze stroniącym od mediów artystą jest już dostępny on-line. Premiera książki, którą od jakiegoś czasu można zamawiać w przedsprzedaży, odbędzie się pod koniec września

Taco Hemingway, czyli jeden z najpopularniejszych polskich artystów, (współ)autor takich hitów jak „Tamagotchi”, „Deszcz na betonie” czy „Nostalgia”, od lat nie udziela wywiadów. Wyjątek zrobił jedynie na potrzeby publikacji „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”, czyli kontynuacji zeszłorocznego hitu wydawniczego, w którym znalazły się wywiady m.in. z Pezetem, Steezem83 (PRO8L3M), Łoną czy Włodim. W trakcie ponadczterogodzinnej rozmowy z Jackiem Balińskim i Bartkiem Strowskim artysta podzielił się wieloma nieznanymi dotąd faktami. Długi na 24 strony (ok. 50 tys. znaków) wywiad łączy wątki osobiste i rodzinne oraz tematy muzyczne i zawodowe.

Fragment wywiadu jest już dostępny na stronie newonce.net, czyli jednego z patronów medialnych „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”. Filip Szcześniak (jak naprawdę nazywa się raper) opowiada w nim o tym, jak próbował zainteresować swoją twórczością The Weeknda, o nagrywaniu pierwszej płyty w piwnicy w domu mamy w Brukseli czy o „większym ego i większych kompleksach niż przeciętny Kowalski”.

(…) dobrze znam swoje ograniczenia i wiem, w czym jestem dobry, a w czym nie. Samoświadomość jest dla mnie szalenie istotna. Nie rozumiem, dlaczego większość społeczeństwa jest w tak niewielkim stopniu świadoma samej siebie. Fascynuje mnie obserwowanie ludzi, którzy są święcie przekonani, że robią coś świetnie, a w rzeczywistości są partaczami” – mówi Taco Hemingway.

Kolejni rozmówcy, którzy wzięli udział w „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”, są ujawniani pojedynczo w każdy wtorek i środę. Ostatnia osoba zostanie zaprezentowana 28 sierpnia. Dotychczas – oprócz Taco Hemingwaya – ogłoszone zostały m.in. takie gwiazdy jak donGURALesko, Miuosh, Oskar (PRO8L3M), Otsochodzi, Solar/Białas czy Ten Typ Mes.

Wydana równie atrakcyjnie jak pierwsza część kontynuacja książki jest dostępna w przedsprzedaży w różnych wariantach. Na stronie wydawnictwa No Dayz Off – nodayzoff.pl – można zamówić zarówno samą książkę (lub wersję e-book), jak również limitowany ekskluzywny zestaw oraz obie publikacje w promocyjnej cenie. Należy podkreślić, że cena „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” jest niższa niż w przypadku zeszłorocznego wydawnictwa.

Premiera książki zaplanowana jest na 27 września 2019 roku, czyli na dzień przed historycznym koncertem Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło na Stadionie Narodowym.