fot. @ciociaewaaa_foto

Szwed SWD to prawdopodobnie jedna z najbardziej pracowitych postaci w polskim hip-hopie w 2019 roku. Był on zaangażowany w wiele muzycznych projektów takich artystów jak, m.in.: Nizioł, Ryfa, Jetlagz, Dudek P56 i Ero JWP. Co przygotował dla nas Szwed na nadchodzące miesiące?

Na pewno pracuje on nad trzema projektami: „RAPTON” (wspólny album z Bilonem Hemp Gru)EP’ką – Bilon/Kaczy Proceder i debiutancką płytą producencką, która prawdopodobnie ujrzy światło dzienne na przełomie 2020/2021 roku.

  • „RAPTON” – to wspólny projekt Bilona BPP i Szweda SWD. Album emanuje różnorodnością. Jego koncepcja wychodzi poza utarte schematy. Część materiału nawiązuje formą i treścią do staro-warszawskiej piosenki z udziałem, m.in.: Janka Młynarskiego (banjo), Norbul (bas) i muzyków z projektu Warszawskie Combo Taneczne. Na płycie znajdą się również utwory utrzymane w nietypowej, zdecydowanie bardziej nowoczesnej stylistyce. Premiera planowana jest na wiosnę 2020 roku.
  • „Bilon / Kaczy EP” – to materiał, na który czekają wszyscy fani hardcore’owego rapu. Reprezentant legendarnego Hemp Gru i przedstawiciela projektu Proceder, stworzyli razem mocny, energiczny materiał, który swą konwencją jest adekwatny do stylu i doświadczenia życiowego obojga raperów. Za warstwę muzyczną wszystkich utworów odpowiadać będzie oczywiście Szwed SWD. Przygotował on paletę najświeższych i najlepszej jakości grime’owych bangerów. Brytyjska atmosfera, emocje EP’ki sprawią, że będzie miłym zaskoczeniem dla fanów czekających na coś świeżego.