fot. mat. pras.

W piątek 14 grudnia br. w radiowej Czwórce wystąpi hip-hopowy skład – Szpilersi. Koncert, promujący płytę „Boom Bengers”, jest nagrodą za wyróżnienie w konkursie „Wydaj płytę z Będzie głośno!”.  Występ będzie transmitowany na antenie stacji. Wejściówki na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć słuchając Czwórki.

Szpilersi grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó i większość podkładów jest produkowanych przez niego, jest on również autorem wszystkich tekstów. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy: „zDECydowanie” i „Luźna Szpilerka mixtape”, które ukazały się pod szyldem Maxflo Lab oraz „Akaizm” zrealizowany własnym sumptem.

20 października 2018 r. ukazał się najnowszy album „Boom Bengers”, pod patronatem radiowej Czwórki. Płyta zawiera 16 utworów, których brzmienie nawiązuje do „złotej ery hiphopu”. Luźne teksty, ciekawy flow, zaskakujące porównania i skojarzenia to już szpilerska norma. Album skierowany do ludzi, którzy chcą się uśmiechnąć i pobujać. To właśnie nowy materiał będzie przeważać podczas koncertu w studiu radiowej Czwórki, który odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 18.00.

 Na koncercie w Czwórce zagramy przekrój naszej twórczości z ostatnich czterech płyty, z naciskiem na ostatnią płytę „Boom Bengers”. Zapraszamy do słuchania i oglądania naszego koncertu, który zagramy w składzie: Decó na mikrofonie, Sad Man na gramofonach oraz Szymon na perkusji – mówi Decó ze Szpilersów.

Koncert na antenie Czwórki jest nagrodą za wyróżnienie w konkursie „Wydaj płytę z Będzie głośno!”, organizowanego przez radiową Czwórkę, i to właśnie w ramach audycji „Będzie głośnio!” Damiana Sikorskiego odbędzie się występ.

– Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i cieszymy się, że mamy okazję zaprezentować naszą twórczość na antenie radiowej Czwórki. Mamy zamiar zarazić wszystkich pozytywnym, hip hopowym vaib’em oraz zrobić na scenie „BOOM BENG!” w iście Szpilerskim stylu. A co to oznacza? Przekonacie się w piątek, 14 grudnia, po godzinie 18-tej – dodaje Sad Man.

Zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć słuchając Czwórki. Ilość miejsc ograniczona. Fanów zespołu (i nie tylko), którzy nie będą mogli na żywo uczestniczyć,  Czwórka zaprasza do słuchania transmisji koncertu 14 grudnia br. o godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio. Redakcja zaplanowała także streaming video na stronie internetowej oraz na fanpage’u Czwórki facebook.com/czworka

Wydarzenie na Facebook’u: ZAPISZ SIĘ!