fot. @GlobalStudio.film

W marcu 2018 roku zmarł raper Tomasz Chada. Z ostatnich doniesień medialnych wynika, że powstaje biograficzny film, pt. „PROCEDER”. W jego obsadzie pojawią się zarówno znani aktorzy, jak i przedstawiciele środowiska hip-hop’owego.

Tytuł filmu „Proceder” odnosi się do debiutanckiej solowej płyty warszawskiego rapera, która ukazał się w 2009 roku nakładem wytwórni Step Records. Produkcja trafi do kin prawdopodobnie pod koniec 2019 roku.

W rolę głównego bohatera, czyli Tomasza Chady, wcieli się Piotr Witkowski (aktor znany z takich filmów jak, m.in.: „Dywizjon 303”, czy „Kamerdyner”). Obok niego zagra także Małgorzata Kożuchowska (wcieli się w rolę szefowej gangu Łysej): – Postać Łysej ma mocne zakorzenienie w rzeczywistości. Pod koniec lat ’90 w polskiej mafii, już nieco przetrzebionej przez policję, kluczowe role zaczęły odgrywać kobiety. – komentuje reżyser Michał Węgrzyn. – Pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał. – dodaje.