Step Records nie patyczkuje się z Sentino: 'Jesteśmy zmuszeni do…' [OŚWIADCZENIE WYTWÓRNI]

Sentino był związany z opolską wytwórnią.

- Advertisement -

Sentino po usłyszeniu kawałka „HEADSHOT” od TPS’a i Intruza, postanowił odnieść się do niego. Kilka słów skierował nie tylko w stronę autorów, ale również Dawida Obserwatora oraz takich osób, jak Dawid Szynol i Paweł Krok.

- Advertisement -

Z ust Sentino padły bardzo ostre zdania, więc wytwórnia Step Records postanowiła natychmiastowo zareagować.

SPRAWDŹ TO: „HEADSHOT” – diss TPS’a i Intruza na Sentino

  • W związku z obraźliwymi słowami skierowanymi przez Sentino w kierunku naszej wytwórni i bliskiego otoczenia, jesteśmy zobowiązani do przedstawienia opinii publicznej naszego stanowiska.
    W dniu 19.04.2016 podpisaliśmy w Opolu z Sebastianem „Sentino” Alvarezem umowę fonograficzną na wydanie dwóch solowych albumów. Zgodnie z zapisami kontraktu, Sentino zobowiązał się dostarczyć taśmę matkę do końca 2016 roku, co nie nastąpiło do dnia dzisiejszego. Oprócz tego, z tytułu umowy, przysługuje nam prawo pierwszeństwa negocjacji do wszystkich przyszłych, polskojęzycznych nagrań Alvareza.
    Na poczet umowy fonograficznej oraz w formie „pomocy w trudnej sytuacji życiowej”, wypłaciliśmy Sentino kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych zaliczki. Rozpoczęliśmy także finansowanie muzycznych działań rapera.
    Niestety, Sentino wbrew obietnicom nie wywiązywał się z pisemnych oraz słownych ustaleń. W międzyczasie jego wiarygodność w środowisku mocno podupadła. Uznaliśmy, że obecność takiego artysty w szeregach wytwórni Step Records urąga naszym pozostałym twórcom. Z szacunku do nich postanowiliśmy nie utożsamiać się dalej z muzyką Sentino. Zaproponowaliśmy Alvarezowi zmianę warunków lub anulowanie kontraktu, jeśli zwróci nam zainwestowane środki z odsetkami. To również nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.
    W związku z wyżej wymienionymi kwestiami i zaistniałą sytuacją, jesteśmy zmuszeni do rozpoczęcia egzekwowania zapisów z umowy, co poskutkuje przykrymi dla Alvareza konsekwencjami. – czytamy w komunikacie.
  • Przez długi czas traktowaliśmy ataki Sentino z dystansem i milczeliśmy w temacie jego osoby, nie chcąc zwyczajnie taplać się tym całym syfie. Mamy aktualnie 5 trwających preorderów, mnóstwo projektów w planach, chcemy dbać o dobro naszych artystów i rozwijać wytwórnię oraz dystrybucję (sprawdźcie dzisiejszy OLIS – 11 albumów ze Step Hurt na liście, w tym 3 na czołowych miejscach). Reasumując – mamy ważniejsze rzeczy do roboty niż odnoszenie się do wszystkich privów dotyczących Sebastiana. Kiedy jednak doszło do personalnych ataków na właściciela i pracowników naszej firmy – musieliśmy po prostu powiedzieć to, co w branży wiadomo od dawna. Nikt z nas nigdy nie wątpił w talent muzyczny Sentino, stąd decyzja o jego zakontraktowaniu w Step Records kilka lat temu. Okazało się jednak, iż jest to człowiek niegodny najmniejszych pokładów zaufania, zwyczajny oszust i kombinator. Ja mam świadomość, iż twórczość naszych raperów nie zawsze przypada Wam do gustu. Będę bardzo wdzięczny jeśli sympatie muzyczne w tym momencie zejdą na drugi plan i będziecie w stanie trzeźwo spojrzeć na tę sytuację. Jest nam zwyczajnie przykro kiedy solidni, uczciwi pracownicy firmy są atakowani w ohydny sposób przez tak fałszywą osobę jak Sentino, a gawiedź internetowa podsyca ten ogień pisząc w komentarzach „jebać step”. Pozdrawiam i życzę dobrego dnia. – dodał Wojciech Burda na grupie facebook’owej Sajko.

Jak to wszystko skomentuje Sentino?

W związku z obraźliwymi słowami skierowanymi przez Sentino w kierunku naszej wytwórni i bliskiego otoczenia, jesteśmy…

Opublikowany przez Step Records Czwartek, 8 kwietnia 2021

fot. @steprecords / @sentinobln

- Advertisement -

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Raperzy odmówili dogrania się na płytę Waldka Kasty?

Wkrótce stanie się to, na co czekali wszyscy fani twórczości Waldemara Kasty. Wrocławska legenda...

Moli i White 2115 to milionerzy z przypadku?

Do sieci trafił kolejny teledysk promujący album "Jak spadały gwiazdy", reprezentanta SBM Label -...

Afrotrapowa płyta Jongmena z Restem? Będą goście z Polski i zagranicy

Nie ma odpoczynku. Nie spać, rapować, zapier*alać - właśnie taką maksymą można opisać ruchy...

TAU nagrał kawałek ku pamięci zmarłego DMX’a: 'Szatan zbiera krwawe żniwa i zabija nas'

Wczoraj odeszła jedna największych światowych legend muzyki (nie tylko tej rapowej) - DMX. Raper...

OPAŁ: 'Dla mnie to już zupełnie inny level'. Raper z płytą ze znanym producentem!

W ubiegłym roku Opał wypuścił projekt zatytułowany "Oczy szeroko zamknięte", który promowały takie klip,...

Malik Montana na płycie znanego YouTubera?

Na 13 maja zaplanowano premierę debiutanckiej rapowej płyty przedstawiciela młodego pokolenia internetowych twórców. O...

Bedoes z ostrym komentarzem po MILIARDZIE Taco Hemingwaya!

Miliard. Czaisz to? Miliard!!! Taco Hemingway osiągnął niesamowity wynik odtworzeń w serwisie streamingowym Spotify....

DIOX zdissowany: 'Młodszy aspirant Diox, jeździ nocą radiowozem'

Do sieci trafił ponad 3-minutowy diss Itopa skierowany w stronę Dioxa. Numer nosi tytuł...

Odeszła wielka legenda. Nie żyje DMX…

Aż nie wiemy, co mamy napisać… Tragiczna wieści dotarła do nas z nowojorskiego szpitala,...