fot. kadr z klipu

Spinache w dniu swoich urodzin publikuje nowy singiel „Duragi” – zapowiedź nowego albumu.

Pierwszy taki projekt na świecie. Legenda polskiego hip-hopu zabiera nas w wyjątkową podróż w czasie.
Singiel “Duragi” to zapowiedź nowego albumu Spinache. Data premiery singla została wybrana nieprzypadkowo, artysta prezentuje świeży utwór w dniu swoich urodzin.
Daty są znaczącym elementem unikalnej koncepcji materiału.
Album “799919” to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki  lat 90tych, dosłownie. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty.
Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic, pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in . na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a. 
Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata.  
Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z 99. 
Premiera albumu “799919” zapowiedziana jest na październik.
Równolegle z premierą singla “Duragi” rusza preorder limitowanego wydania płyty, o szczegółach wydawnictwa artysta będzie informował już wkrótce.