fot.

Za nami są już premiery 4. reinterpretacji utworów takich artystów, jak: Sokół, Pezet, Sitek i Żabson. “Projekt Tymczasem” rozpoczął ten pierwszy, którego zadaniem było przerobienie hitowego utworów Sitka, pt. “Chcemy być wyżej” |sprawdź!|. – Bardzo fajnie się bawiłem. Dla mnie było to bardzo fajne doświadczenie, że biorę kawałek Sitka – jeszcze taki totalnie hitowy. Z jednej strony jest to ryzyko. Bierzesz hit, który ma kilkadziesiąt milionów obejrzeń i łatwiej byłoby wziąć kawałek, który łatwiej można by zrobić większym hitem. To jest zawsze wyzwanie i wtedy możesz pokazać, że potrafisz to zrobić po swojemu i zrobić to – już nie ważne czy lepiej – ale inaczej, na tym samym poziomie jakościowym. A jeszcze, gdy ktoś uzna, że jest to lepiej, to tym lepiej, tak. – mówi w rozmowie z Plejadą, legendarny warszawski raper, reprezentant Zip Składu.

Od premiery reinterpretacji Sokoła minął ponad miesiąc, a na kanale YouTube ProstoTV liczba wyświetleń potwierdza to, że “Projekt Tymczasem”, którego wyłącznym sponsorem jest marka EB, to ‘strzał w 10-tkę’. Tylko ten jeden utwór – “Chcemy być wyżej” – osiągnął już ponad 20 milionów odsłon: – To nie jest wyścig, ja się nie ścigam z Sitkiem. Uważam, że jest to wyraz wzajemnego szacunku. On zrobił mega hit, który ja wziąłem i starałem się zrobić swój hit. Fajne jest to, że to jest reinterpretacja, że nie robimy coverów, remixów – a niektórzy piszą takie bzdury. To jest wzięcie czegoś i robisz zupełnie coś nowego. – dodaje Sokół.

Warto dodać, że już 6. października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, odbędzie się wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne – Projekt TYMCZASEM.

Całość współtworzona jest przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka, którzy na deskach krakowskiego teatru udowodnią, że okres między młodością a dojrzałością – TYMCZASEM – to czas niezbędny w życiu młodego człowieka – możliwość poznawania siebie, doświadczania, eksperymentowania i poszukiwania inspiracji. Na potrzeby projektu raperzy wykonają znane utwory, a wszystko nawiązywać będzie formą do teatralnego spektaklu.

Na scenie czwórce raperów towarzyszyć będą jedni z najważniejszych przedstawicieli rodzimego hip-hopu: Białas, Falcon1, Otsochodzi, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, Włodi, Małpa i Hades. Nad koncepcją całego projektu czuwa Steez, producent muzyczny, wydawca i animator kultury hip-hop, znany choćby z takich projektów jak PRO8L3M, Niewidzialna Nerka czy Rap History Warsaw.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ