fot. @wojtek.sokol

13 stycznia w Gdańsku – podczas trwania 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – doszło do tragicznego wydarzenia. Prezydent miasta Gdańsk – Paweł Adamowicz, został ugodzony ostrym narzędziem przez 27-letniego mężczyznę. Mimo kilkugodzinnej operacji lekarzom nie udało się go uratować.

Po całej sytuacji, Jerzy Owsiak zapowiedział rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP.

Zebraliśmy kilka komentarzy artystów związanych ze środowiskiem hip-hop’owym:

Sokół: Ludzie są pojebani. Opanujcie to gówno nienawiści, to zaszło w chuj za daleko. Wpółczuję Gdańszczanom.

Kali: Panie Jurku, mógłbym załatwić numer i do Pana zadzwonić ale chcę, żeby wszyscy widzieli, że w obliczu tragedii ma Pan moje wsparcie. Występowałem nie raz na WOŚP, Woodstocku ale nigdy nie udało mi się Pana poznać osobiście, nad czym ubolewam. 
Wiem, że przez lata chcieli się Pana pozbyć bo bestie ludzkości karmione złem nie mogą znieść ogromu dobra, który Pan za życia uczynił. Znaleźli sposób…Proszę nie czuć się bezpośrednio odpowiedzialnym, za minione wydarzenia. Opinia publiczna zawsze będzie Pana kochać i nienawidzić bez względu na Pańskie stanowisko. Jest Pan najbardziej empatycznym człowiekiem o jakim słyszałem, typem człowieka na wyginięciu . 
Pan nam jest potrzebny. Liczę na to, że spotkamy się w przyszłym roku na WOŚP 🤗Wysyłam energie miłości 💚 Dobro zawsze wraca. Panie Owsiak żyj nam 100 lat! 

Kafar Dixon37: Naród podzielony idealny jest do steru, nie myśl, haruj, waruj, nie mów. Dlatego nienawiść do tego systemu, kredyty na bycie i na życie „premium”.

Malik Montana: Składamy szczere kondolencje całej rodzinie Pana Pawła oraz pamiętajmy, że w takiej sytuacji nie są ważne poglądy polityczne, na naszych oczach rozegrała się tragedia.

Grubson: Zbędny jest komentarz do minionych wydarzeń w naszym kraju. Powiem tylko tyle: Miłość, pokój i wzajemny szacunek! Jesteśmy z Tobą Jurek.

Bilon Hemp Gru: To co się dzieje w tym naszym kraju to zwyczajnie zgroza. Dla mnie przerażajace jest to, że ludzie już są tak skłóceni, że tylko walą na ślepo nienawiścią … nie ważne już kto i co tylko ważne, żeby wylać żółć 🤦‍♂️ dla myślącego widomą jest sprawą, że dzisiaj nie ważne jaka partia jest u koryta bo i tak jest ten sam syf … tematy geopolityczne narzucone nam są z góry , a my się zabijamy o idee zasłyszane w telewizji. Nie ufam szujom !!! I Ty lepiej tez !!! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy … do końca świata i jeden dzień dłużej !

Dudek P56: Odnosząc się do sytuacji która dzieje się w tej chwili w kraju.. Jestem zbulwersowany.. Cytuję słowa „KSIĘDZA” „modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?” Co się kurwa dzieje Ja się pytam? Znieczulica????

Tau: Nienawiść zawsze zabija. Jak nie ducha, to ciało. Nienawiść nie ma koloru skóry, wyznania, tembru głosu, narodowości. Nienawiść to zło i zawsze wynika z tego czym się karmimy. A wszędzie wokół „strzelanina”, hardcorowe teledyski, gry komputerowe, w których przelewa się krew. Brak Boga i prostych kręgosłupów moralnych w rodzinach. W internecie, telewizji i gazetach panuje pochwała zepsucia, agresji i zła. I oto owoce. Śmierć człowieka.

Ale nie zrzucajmy winy na cokolwiek innego niż… Zło zawsze wynika z upadku człowieka w grzechu. Dlatego nie potępiajmy mordercy, a jego zły czyn. I nie rzucajmy kamieniami. Wszyscy jesteśmy grzesznikami. Osąd zostawmy Bogu, bo ten człowiek właśnie przed Nim stanął. A nas dopiero to czeka.

Zło dobrem zwyciężaj. Tylko miłość. Pomódlmy się za duszę Pana Prezydenta oraz za osobę, która pozbawiła go życia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

Żabson: To jest chore, że ludzie robią takie rzeczy. Nie rozumiem, czemu ochrona na scenie tak się zachowała. Gdzie byli ci ochroniarze, gdzie byli policjanci i ludzie, którzy powinni bronić tego człowieka? 

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ