fot. okładka

Skill x Akanoyou to projekt, w którego skład wchodzą dwaj bracia z Radomia. Pierwsze, amatorskie kawałki nagrywali już ponad dekadę temu. Do tej pory w sieci pojawiały się jedynie luźne, solowe numery albo osobne projekty z innymi raperami.

Akanoyou wchodzący w squad „Emcekfadrat” i „WNP” oraz Skill, będący częścią „Matanjah” i „Antyschemat”, postanowili w końcu połączyć siły i nagrać materiał na wspólną płytę, zatytułowaną „Już od paru lat…”. Wszystkie numery powstawały na przestrzeni 15 lat. Na początku bliżej im było do reggae niż do rapu, lecz z biegiem czasu chłopaki postawili na różnorodność gatunkową i stało się odwrotnie – bliżej im do rapu niż do reggae.

Projekt stał się więc połączeniem wielu stylów i pomysłów, ale też zmieniającego się podejścia do muzyki na przestrzeni wielu lat. Ostatecznie z gości na płycie uhonorował się tylko jeden, także radomski raper – Emikae, którego można usłyszeć na ostatnim numerze z płyty – „Yebać to”. „Już od paru lat…” to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego, kto szuka w muzyce czegoś innego niż spotkał dotychczas.

Poniżej pełna tracklista i internetowy odsłuch płyty:
1. Nie odbieram telefonu
2. Fiesta
3. Pada deszcz
4. Łączymy ziele
5. Już od paru lat
6. Dziś masz wszystko
7. Myślę tylko nad jednym
8. Marzenia
9. Miało być tak pięknie
10. Jesteśmy tacy różni
11. Moc relaxu
12. Normalność
13. Pełna bateria Skill solo
14. Po imieniu Akanoyou solo
15. Odpala bucha
16. Mam kwiaty
17. Miała
18. Co ty znów nagrałeś
19. Wszędzie dobrze Skill solo
20. Yebać to feat. Emikae