fot. @mrkekeoficjalnie

Jest to jeden z najważniejszych numerów w twórczości KęKę” – takie zdanie padało przy okazji wielu zapowiedzi dotyczących wspólnego singla radomskiego rapera i Sebastiana Riedla. Dziś, z okazji premiery albumu „Mr KęKę”, do sieci trafił teledysk zrealizowany do numeru „Drogi Tato”.

Za obraz odpowiada ekipa 9LiterFilmy, natomiast muzyka to dzieło SoDrumatic.

Sebastian Riedel – to założyciel zespołu Cree, w którym jest wokalistą, gitarzystą, a także autorem większości repertuaru. W ostatnich latach nawiązali współpracę z wytwórnią Universal Music Polska, w której wydali trzy płyty: „Diabli nadali”, „Wyjdź…” i „Heartbreaker”. Sebastian Riedel jest synem legendy polskiego bluesa – Ryszarda Riedla, zmarłej w 1994 roku.

#KĘKĘ

Po ogromnym sukcesie „To Tu” (podwójna platyna, przeszło 120 koncertów w kraju i na świecie, ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YT), KęKę powraca, by po raz kolejny Was zaskoczyć. „Mr KęKę” to najbardziej zróżnicowany z dotychczasowych albumów rapera. Lekkie, czasem prześmiewcze numery przeplatają się z poważnymi, refleksyjnymi i nierzadko gorzkimi utworami. 

Za warstwę muzyczną odpowiada czołówka polskich producentów: PLN Beatz, Sergiusz, 2K, Deemz, Moody Scrag, Worek, SoDrumatic, Young Veteran$, Dj Frodo i @PSR. Jest nowocześnie, ale też melodyjnie, czyli sprawdzona mieszanka do jakiej przyzwyczaił nas KęKę. Całości dopełniają starannie dobrani goście: Paweł Domagała, Kasia Grzesiek, Paluch, Sebastian Riedel, Grizzlee. Zapraszamy Was w muzyczną podróż, przez śmiech, gniew, beztroskę i łzy.