Sentino nikt nie zatrzyma? „Konkurencja nagrywa na moich patentach z 2013-15”

Sentino odnosi się do tekstu dziennikarza z Gazety Wyborczej.

Szerokim echem odbił się artykuł dziennikarza Gazety Wyborczej, który poświęcił czas na przedstawienie czytelnikom osoby Sentino. Całość zatytułował – “Bywa złodziejem, przemytnikiem narkotyków, bossem i cynglem mafii. Kim jest raper Sentino?”. Rzecz jasna nie umknęło to uwadze głównego bohatera, który odniósł się nie tylko do tego tekstu, ale przede wszystkim całej otoczki związanej z jego osobą/muzyką.

Sentino jest niewątpliwie jedną z najbardziej medialnych postaci 2021 roku, jeśli chodzi o rap (ale nie tylko). Konflikty z raperami: Sobotą, Intruzem, TPS’em itd., czy wytwórnią Step Records, która to spowolniła jego muzyczne ruchy, blokując YouTube oraz serwisy streamingowe, a także kilka płyt – tych wydanych czy będących w planach na kolejne miesiące – to wszystko sprawia, że postacią Sentino interesuje się coraz szersze grono osób.

SPRAWDŹ TO: Premierowy klip “Życie które znam”

Jak na to zareagował?

  • Jedna rzecz. Mogą pisać haha lub krzyczeć “Halo Policja” ile chcą, nie zmienia to faktu, że to, co próbuję robić muzycznie, jest minimum 5 lat przed polskim rynkiem. Każde flow, każda zmiana tempa, każda przerwa, każde akcentowanie słów z brzmieniem cudzoziemskim jest inspirowane europejskim i amerykańskim rapem. Każda 808, każdy snare, każdy hihat, każdy sample zgrywa się w całość z głosem. Głosem, którym nawijam w trzech oktawach, a autotune to element stylu, a nie konieczność. – przekazał.
  • Nie ma osoby w Polsce w mediach, która by była kwalifikowana, by ocenić to, co robię, bo nie mają zielonego pojęcia o pluginach, których się dziś używa, Mic’ach, którymi się nagrywa, ani o hardwear’ze, który jest dziś standardem na świecie. Bez podróży i brak otwarcia się na świat sprawia, że ta muzyka w PL brzmi i wygląda jak banda białych przebranych dzieci, które spędzają okres dorastania na byciu “cool”, jak influencerzy z Korei. Potem wracają do szarej rzeczywistości biurowej w garniturkach z Zary. Dla nas to lifestyle od 25 lat. To się nigdy nie skończy, bo muzyka i ulica to jedno. Raperzy niewiele więcej wiedzą, więc o “drip’ie” nawet nie zacznę pisać. Słuchacze więcej wiedzą od wykonawców, bo mają porównanie. Aporofobia zniszczy wam mózgi. – dodał.

Sentino przytacza także ksywkę Eisa, którego propsuje od samego początku działań. Uważa on go za “największego kota w polskim rapie” i “największą inspirację”.

  • Progres, który zrobiłem muzycznie w wieku 38 lat w rok czasu, nagrywając siebie samego, jest większy od progresu polskiego rapu ostatnich 20 lat odkąd przestał Eis. Konkurencja nagrywa na moich patentach z 2013-15. Dodawając hipsterski klimat sprzedaje wam ten sam cukierek w nowym opakowaniu. Osobisty progres sprawił ten muzyczny. Nie chleję, nie walę, nie podaję, nie delektuje się “famą”, nikt nie ma dojścia i z nikim chcę być na “Ty”. Nikt mnie nie powstrzyma tym razem. Mam braci, a muzycznie tylko siebie przed sobą, więc będę walczył o olimp. – oznajmił na sam koniec.

Jak widać, Sentino nie przejmuje się opiniami krążącymi na jego temat, ponieważ jest skupiony na przyszłości, daleko w tyle pozostawiając przeszłość. Mówi o tym m.in. na niedawno wypuszczonym krążku “King Sento”, gdzie nawija: “Mój Boże, tracę czas na tyle negatywów / Zamiast docenić to, co mam i nie czuć więcej wstydu / Wracam do życia, które znam / Chronić swoich to mój wybór“.

Co dalej z Sentino? Kolejny album – “Aporofobia”, i to już 14 października.

Zobaczcie, co o Sentino i jego płycie “King Sento” mówili w programie #PŁYCIZNA – Marcin Flint, Krzysztof Nowak i Temzki:

fot. kadr z klipu “Życie które znam”

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

24 lata później: 28 dzień wrześniowy – „Jeb*ny pies z pistoletem w ręku…”

24 lata temu, 28 września 1997 roku miało miejsce wydarzenie, które postanowili opisać reprezentanci...

Young Leosia osiągnęła więcej niż Żabson do 5. płyty! To dzięki TikTokowi?

Jesteśmy już kilka dni po premierze "Hulanek", czyli pierwszej płyty Young Leosi. Jest to...

„Miałeś piękny pogrzeb Michał” – kolejny raper mówi o Bezczelu

Pod koniec minionego tygodnia miał miejsce pogrzeb Bezczela. Odbył się on na cmentarzu parafialnym...

„Łap RAP!” – Jarecki i BRK na warsztatach muzyczno-literackich

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na warsztaty muzyczno-literackie dla młodzieży oraz rodzin w...

Kontrowersyjna „Szmata” Maty. „(…) bo jestem kurw* męską prostytutką” [VIDEO]

Podwójna platyna w przedsprzedaży, do tego wielo-, wielomilionowe wyświetlenia na YouTube oraz na platformach...

Filipek spotka się z Bedoesem? Jak reaguje na wymianę zdań Peji z Bedoesem?

Początek promocji najnowszego solowego albumu Filipka zatytułowanego "Gra na emocjach II" zbiegł się z...

Walka Kubańczyka z Arabem jest (raczej) pewna. Początek 2022?

II połowa 2021 roku jest mocna, jeśli chodzi o akcenty rapowe w środowisku freakfightowych...

Sarius zawalczy na Fame MMA: „Zostałem wezwany z innego świata”

Wczoraj wieczorem jak grom z jasnego nieba spadła informacja o zakontraktowaniu Sariusa przez włodarzy...

Bedoes ambasadorem FIFA 22: „Wielkie rzeczy w drodze”

FIFA to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii. Coroczna seria zbiera masę...