Sebastian Fabijański o aferze Quebonafide: 'Jego psychofanbase załatwi sprawę.'

Echa premiery kontrowersyjnego kawałka 'Matcha Latte'.

- Advertisement -

fot. kadry z klipów „Jason Bourne” / „Matcha Latte”

Zapewne Quebonafide spodziewał się, że „Matcha Latte” wywoła spore kontrowersje, ale chyba nie myślał, że pójdzie to aż tak grubo. Ocalały z Holokaustu polski żyd – Edward Mosberg, wydał oświadczenie po tym, jak ciechanowski raper porównał aktualną sytuację w Polsce do Holokaustu: „Spokojnie robię, co kocham / Za oknem modern holocaust” – nawinął.

  • Teksty porównujące dzisiejsze polskie ulice – przestrzeń „za oknem” – do „współczesnego Holokaustu” są daleko posuniętym nadużyciem. Niezależnie od tego, jak ocenia się napiętą sytuację polityczną w Polsce, porównywanie jej do czasów, w których miliony Polaków, 6 milionów Żydów i miliony osób innych narodowści zostało brutalnie zamordowanych przez niemieckich nazistów jest niedopuszczalne i trywializuje naszą wspólną historię. – napisał przewodniczący fundacji From the Depths Jonny Daniels.

Do całej sytuacji odniósł się Sebastian Fabijański. Wskazał on fragment z oświadczenia, w którym Edward Mosberg ma nadzieję, że Quebonafide publicznie przeprosi za te słowa:

  • Panie Edwardzie, niech Pan nie rapuje, bo Pana zaleje fala łapek w dół. Naruszył Pan pomponik, który dla setek tysięcy młodych ludzi jest większy niż nasza współczesna historia. – napisał aktor-raper.
  • Też mu w kwietniu (w okolicach tej gówno-burzy) napisałem SMS z propozycją, żeby może dać wspólnie jakieś info, że artystycznie możemy być na dwóch różnych biegunach i się bić po pyskach wersami, ale szanować się jako ludzie musimy. Mogłoby to wiele wnieść. Nie odpisał. Tym razem będzie podobnie. Jego psychofanbase załatwi sprawę. – dodał.
- Advertisement -

Najnowsze newsy

Kizo vs Popek – wiemy, na kogo stawia Filipek! Zaskoczenie?

W marcu dojdzie do starcia dwóch raperów o wadze ciężkiej, czyli Kizo vs Popek,...

Kali: 'Niestety, cierpicie wy, cierpimy my' [VIDEO]

Raz z górki, raz pod górkę - tak można określić ostatnie wydarzenia, które dzieją...

10 mln na dwóch klipach. Jest Qry, jest impreza! „Bawię tańczę śpiewam” [VIDEO]

Qry ostatnio jest w centrum uwagi. Jego dwa ostatnie klipy, czyli: "Mały ale wariat"...

Dziarma kusząco i ostro: 'Nie będę jak każda z Was'. Co kryje 'Czarny bez'? [KLIP]

Dziarma po EP'ce "V", wypuszczonej pod koniec 2019 roku, prezentuje pierwszą odsłonę kolejnego materiału....