Sarius o 2. części 'Antihype': 'Chciałem odbyć tę wędrówkę jeszcze raz'

Poznaliśmy szczegółowa tracklistę nowej płyty.

„Antihype 2” to najnowszy solowy projekt Sariusa, który za chwilę trafi na sklepowe półki. Częstochowski raper zaprosił na niego wielu świetnych gości, zarówno wokalistów, jak i tych od produkcji podkładów muzycznych.

Dlaczego Sarius zdecydował się nagrać kolejną część „Antihype”, sagi rozpoczętej w 2017 roku?

„Cel, dla którego powstał ten tytuł oraz sama płyta był dla mnie prosty. Chciałem odbyć tę wędrówkę jeszcze raz, tylko że mentalnie. Zobaczyć siebie z płyty Antihype – mieszkającego w połowie w małym pokoiku w Częstochowie, gdzie potrzebowałem do życia jedynie materaca i kompa do pisania tekstów. I obrazka 2Paca. A w połowie gdziekolwiek, gdzie mnie akurat los poniósł. Latać jeszcze na ulicy z ziomalami świrując i drąc japy po nocach, w dupie mieć swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Czasem wejść z nimi w rozkminę, skąd tu wziąć ten hajs i że jak coś to wspólnie wypierdalamy do roboty do Holandii, gdzie ten miał kuzyna, ja ziomka a tamten rodzinę. Zastanawiać się czy to nie za grubo, że przefarbowałem włosy na blond. (W sumie głównie dlatego, że nigdy wcześniej tego w życiu nie zrobiłem). Założyć firmę Antihype.

Przenieść się jeszcze raz tam wtedy na siłownię, kiedy podczas treningu z moim przyjacielem utwór Wiking wskoczył na #1 na czasie. Spojrzeć jak wtedy w lustro z niedowierzaniem, czy to wszystko się właściwie dzieje naprawdę. Poznawać kolejne twarze na koncertach granych po 6 sztuk w weekend. Uformować wraz z słuchaczami rodzinę z Antihype. Przeżyć zaskoczenie kiedy kolejne osoby postanawiają umieścić tę ideę na swojej skórze. Ruszyć jeszcze raz w tę pierwszą, wielką trasę, do której kompletnie nie wiedziałem jak podejść w kwestii regenerowania siebie i która mocno sprawiła, iż czułem się po niej totalnie wypruty z energii. Wyrzucić z siebie wszystko co złe.

Przeżyć jeszcze raz kilometrowe doły i załamania. Przytyć przez alkohol i zderzanie się z rzeczywistością poza koncertową. Nie móc się odnaleźć w nowej roli, kiedy wielu ludzi daje ci do zrozumienia, że to co robisz jest dla nich ważne. A Ty jakoś nie potrafisz odnaleźć szczęścia i cieszy cię coraz mniej rzeczy a przecież przyjemności stały się już właściwie codziennością. Poczuć to uderzenie wsparcia od dziesiątek tysięcy życzliwie nastawionych osób, podziwiać ponad 250 sztuk zajawkowych tatuaży związanych z tematyką własnej twórczości. Uciec z bloków do lasu żeby odnaleźć psychiczny balans. W sumie już prawie zapomnieć jak to jest siedzieć pod blokami. Z braku czasu. A może chęci? Przetrwać pierwszy dzień po końcu świata.

To tak bardzo długa, długa droga. Trzy moje ostatnie albumy to 41 utworów i jedynie 7 gości. Na tej płycie zaczerpnąłem po trochu coś ze starego siebie, z każdego etapu mojego rozwoju i dojrzewania. Przez uliczny sznyt tak jeszcze intensywnie przewijający się na pierwszej płycie, przez luźne artystyczne utwory śpiewane, po różne niespodziewane połączenia wszystkich tych styli, swobodę przejść między nimi i balans.

Kolaboracje na tej płycie dobrane są właśnie w taki sposób, aby oddać charakter każdego z tamtych etapów. A Goście wywiązali się świetnie wobec nietypowych koncepcji, które im przedstawiłem – jeśli wiecie czego się spodziewać, to uwierzcie mi – tak nie jest ;)

Oprócz tego oczywiście znajdziecie na płycie solowe numery starego, dobrego Mariusza. Przed Wami cała tracklista albumu ANTIHYPE 2 – premiera 18 czerwca. Preorder: https://antihype.pl/

Z podziękowaniem dla wszystkich, którzy dołączyli do mnie na każdym z tych etapów. To Wy doprowadziliście mnie tu gdzie jestem.

M🌑

ANTIHYPE2 saga trwa dalej.” – napisał reprezentant BOR.

Poniżej tracklista „Antihype 2”. Na który numer najbardziej czekacie?

W czwartek wieczorem Szymi Szyms z ekipą Indahouse w Rapnews Studio na żywo!

fot. @mariuszsarius

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Tymek: „Nigdy nie powiedziałem, że kończę z rapem”

16 - tyle kawałków znajdziemy na najnowszej płycie Tymka zatytułowanej "Popularne", która będzie w...

Kacper o reakcji Dawidziora na kawałek „PDW DAWIDZIOR”

Na najnowszej płycie Kacpra HTA - "RED PILL" jednym z numerów jest "PDW DAWIDZIOR",...

„Ale ja to kocham”: Hinol wyda w 2021 kolejną płytę?

Hinol szykuje się do wydania drugiej solowej płyty, tym razem zatytułowanej "Od końca do...

Kukon: „moja rodzina mnie słucha, więc muszę być real”

Kukon rzadko udziela się w mediach społecznościowych, a już szczególnie ciężko o znalezienie pełnoprawnych...

Za co szanują się raperzy w STEP ARMII? [VIDEO]

Podczas wizyty ekipy Step Armia poprosiliśmy każdego z gości, czyli - Episa, Dedisa, Intruza,...

Biznesmen roku, Kazik! Bałagane wjeżdża z klipem z Młodym Dronem i preorderem

Kaz Bałagane wrzucił najnowszy klip do kawałka "Blueface" z Młodym Dronem. A wraz z...

Mocniejsze pier*olnięcie, czy luźne letniaczki – od czego zacznie Malik Montana?

"WUWUA" z Josefem Bratanem i "Bratan" z Tovaritch'em - to do tej pory dwie...

Bedoes prezesem zarządu!

Od dłuższego czasu, gdzieś od ponad 2 lat, głośno się mówiło o tym, że...

Mata = człowiek rekord

Tak się kur*a tańczy, czyli Mata pokazał, że zainteresowanie jego rapami jest wciąż na...