fot. kadr z video/HBOPOLSKA

Kilka dni temu cały Internet został wręcz zalany zwiastunem najnowszej produkcji HBO„Ślepnąc od świateł”. Jest to polski serial powstały w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka (o tym samym tytule).

W „Ślepnąć od świateł” zagrają czołowi polscy aktorzy i aktorki jak, m.in.: Cezary Pazura, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Marta Malikowska, czy Agnieszka Żulewska. Niespodziewanie wśród tego grona wystąpi również Kamil Nożyński, czyli popularny w hip-hop’owym środowisku, Saful z ekipy Dixon37. Jest to aktorski debiut polskiego rapera i od razu główna rola: „Dwa lata temu dostałem telefon, myślałem przez chwilę, że to żart. To nie był żart tylko początek przygody mojego życia, nie tylko mojego. Dzwonił Krzysztof Skonieczny i powiedział w skrócie – ‚Chciałbym cie wypróbować do głównej roli w dużym projekcie’. Udało się. Zgadnij kto jest dilerem” – napisał Saful w swoich mediach społecznościowych.

Poniżej zwiastun:

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami? – czytamy na stronie hbogo.pl.