fot. kadr z klipu „Nie zhańbię”

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu poinformowało o decyzji sądu w sprawie przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności przez Bonusa RPK.

 • Przerwa w odbywaniu kary… Czy dzisiejsza decyzja odmowna, to farsa dla uspokojenia sumienia, którego nie ma… Bonus RPK zostaje w więzieniu…
  Miało być dobrze. Miało być sprawiedliwie. Miało być uczciwie. O udzieleniu przerwy decyduje sąd penitencjarny. (art. 153 par. 1 i 2 w związku z art. 3 par. 2 k.k.w.), czyli ten sam sąd okręgowy, w którego okręgu aktualnie przebywa skazany. Sąd penitencjarny może udzielić przerwy, jeżeli przemawiają za tym ważne argumenty.
  Oliwier spełnił wszystkie warunki. Nie możemy pisać o szczegółach ze względu na dane wrażliwe i szacunek do wszystkich osób, których uzasadnienia dotyczyły. Niemniej musicie nam ufać, że argumenty były mocne i nie do podważenia. Osoby zaufania publicznego złożyły listy, w których swoim autorytetem zapewniły, że w przypadku przerwy w karze Oliwier stawi się na każde wezwanie i spełni wszelkie warunki mu stawiane. Jedna z największych firm fonograficznych złożyła oświadczenie, że wyda z Oliwierem płytę, z której dochód pozwoli na spłacenie ogromnej kwoty na zobowiązanie wobec Skarbu Państwa zasądzone w wyroku.
  I wszystko na nic. I dla sądu jakby nic się nie stało. Temida ślepa, ale też głucha na argumenty? Więc jakie warunki jeszcze musi spełniać skazany, by sąd zauważył rzeczywistą potrzebę pozwolenia na chwilową przerwę? Przecież tutaj nikt nie wnosił, by zwolnić go całkowicie. Tutaj człowiek prosił o przerwę, by pozwolić mu między innymi na zakończenie spraw dotyczących jego i jogo najbliższych. A więc sąd zapomniał, że mając w rękach jedno życie, skazuje na karę razem z nim kilka innych.
  Więc skoro wszystkie, absolutnie wszystkie przesłanki obligatoryjne i fakultatywne zostają spełnione, to czego jeszcze sąd może oczekiwać od skazanego? Przerwa w odbywaniu kary ma zawsze charakter celowy. Cele te zostały dokładnie wskazane i opisane. Bezradność, ból, cierpienie, niedowierzanie, a wreszcie rozczarowanie. Te wszystkie emocje towarzyszą nam i bliskim Oliwiera. A co czuje On sam? Co czuje głowa rodziny, ojciec, syn, pracodawca, kiedy nie może wesprzeć tych wszystkich ludzi swoją obecnością? Cały czas czekamy na decyzję Pana Prezydenta o ułaskawienie.
  Panie Prezydencie te ponad 107 000 ludzi, którzy podpisali petycję do Pana, nie może się mylić. Dziś, niemal w wigilię wyborów Prezydenckich, kiedy świat walczy z pandemią i troską, my jeszcze raz apelujemy do Pana, by pochylił się nad losem Oliwiera Roszczyka. Nie spoczniemy w staraniach o przywrócenie mu godności i sprawiedliwości. Przekonani o jego niewinności będziemy trwać razem z jego najbliższymi, przyjaciółmi i fanami, w oczekiwaniu na Pana werdykt.
  Drodzy nasi czytelnicy! W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Przeciw Bezprawiu 2018” prosimy o powstrzymanie skrajnie niewłaściwych komentarzy, które mogłyby zostać źle odczytane lub zrozumiane. Okażcie proszę swoje serca i empatię dla Oliwiera i jego bliskich. Jesteśmy bardzo zmęczeni… zdegustowani… ale nadal zdeterminowani… Murem za Bonusem! Zawsze!

Przerwa w odbywaniu kary… Czy dzisiejsza decyzja odmowna, to farsa dla uspokojenia sumienia, którego nie ma… Bonus RPK…

Opublikowany przez Przeciw Bezprawiu 2018 Wtorek, 14 kwietnia 2020

2 KOMENTARZE

 1. Sobota kupował. Przecież się przyznał.
  I starczy.
  Bonus bądź twardy jak w swoich piosenkach. Chyba że prawdy nie śpiewałeś.
  100 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ